Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowa wystawa w Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA. "Spragnieni miasta" od lutego w Gdańsku

Maja Czech
Maja Czech
Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA 2 w Nowym Porcie zaprasza na otwarcie nowej wystawy pod tytułem „Spragnieni miasta”, której autorem jest Jacek Dominiczak. Wystawa ta przenosi widza w głęboki dialog pomiędzy nowoczesną architekturą wnętrz a... przeszłością nowoporckiej łaźni.. Wernisaż zaplanowano na piątek, 2 lutego, o godz. 18.00.

Wystawa CSW Łaźnia 2024

- Spragnieni miasta to dla mnie niezwykła wystawa, bo dzieje się we wnętrzach Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA 2, które wiele lat temu zaprojektowałem, które potem wraz z całym zespołem wspaniałych i oddanych ludzi budowałem i które wspólnie otworzyliśmy dla sztuki w 2012 roku> - mówi artysta Jacek Dominiczak - Chcę powrócić do dialogicznej formuły tego projektu. Chcę ujawnić ukryty architektoniczny dialog, który tę przestrzeń sekretnie wtedy skonstruował. To był dialog nowej architektury wnętrz ze starą architekturą miejskiej łaźni.

Spragnieni miasta - wystawa CSW Łaźnia
mat.prasowe

Wystawa „Spragnieni miasta” jest dla Jacka Dominiczaka nie tylko powrotem do Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA, ale również kontynuacją rozmowy z architekturą, którą zainicjował ponad jedenaście lat temu. Artysta proponuje DIAFORMĘ — nową formę dialogiczną przynależną temu miejscu, miastu i budynkowi.

Wiele niedostępnych na co dzień dla zwiedzających przestrzeni ŁAŹNI 2 zostanie otwartych, a ekspozycja wykroczy poza samą salę wystawienniczą. W białych salach ŁAŹNI 2 artyści, osoby zainteresowane sztuką, architekturą i Gdańskiem będą miały okazję doświadczyć unikalnego spotkania między teraźniejszością a historią.

Wystawa „Spragnieni miasta” otwarta będzie dla publiczności od 2 lutego do 17 marca 2024.

Miejsce: Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA 2
Data: 2 lutego-17 marca 2024
Wernisaż: 2 lutego 2024 o godzinie 18.00
Adres: ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk Nowy Port

Jacek Dominiczak - artysta i architekt

Jacek Dominiczak jest profesorem sztuki i architektem IARP (Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej). Na Wydziale Architektury Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku prowadzi Pracownię Projektowania Wnętrz Miejskich dedykowaną studiom nad zaawansowaniem architektury i urbanistyki współczesnych miast.

Jacek Domińczak
mat.prasowe

Przez 12 lat pracował w podróży. Wykładał i uczył projektowania na uczelniach w różnych miejscach świata. W rezultacie wszystkich tych praktyk powstały liczne opracowania studialne, projektowe i artystyczne — między wieloma innymi takie jak kompletny Kod Tożsamości Lokalnej miasta Fremantle w Australii (2009), czy realizacja wnętrz Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA 2 w Gdańsku (2012).

Profesor Jacek Dominiczak jest absolwentem gdańskiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika (1973) oraz Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej (1978). Po latach podróży znowu mieszka i pracuje na Głównym Mieście w Gdańsku.

CZYTAJ TAKŻE: Forum Gdańsk organizuje wystawę i konkurs fotograficzny. "Mój Gdańsk 2023"

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiał oryginalny: Nowa wystawa w Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA. "Spragnieni miasta" od lutego w Gdańsku - Dziennik Bałtycki

Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto