Odra Wodzisław 0:0 Lechia Gdańsk (na żywo - relacja live)

Nie udało się Lechii wygrać z Odrą w Wodzisławiu Śląskim. Biało-zieloni byli zdecydowanie lepsi, ale brakowało szczęścia i skuteczności. 0:0 ze wskazaniem na Lechię.

Odra Wodzisław Śląski

Lechia Gdańsk

0:0

Bramki:
Żółte kartki: Kolendowicz (80').
Bramki:
Żółte kartki: Nowak (62' i 72'), Kożans (71').
Czerwona kartka: Nowak (72')

90+3' KONIEC MECZU. Lechia po solidnym meczu zremisowała z Odrą 0:0. Zdecydowanym bohaterem został Arkadiusz Onyszko. Gdańszczanie mieli kilka doskonałych okazji, ale niestety nie udało się strzelić zwycięskiej bramki. Czego brakowało? Szczęścia i skuteczności, bo umiejętności Lechii na pewno nie brakuje.

90+1'
Brasilia z wolnego w same okienko, ale Kapsa ze stoickim spokojem broni.
90' Piłka meczowa! Pietrowski wychodzi sam na sam z Onyszką, ale doświadczony golkiper genialnie obronił. Straszna szkoda, bo młody pomocnik mógł wygrać Lechii mecz.
85' Kontra Odry, grzegorzewski pada w polu karnym, ale nie ma mowy o karnym.
85' Lukjanovs odważnie w pole karne, strzela, ale nad bramką.
80' Kolendowicz otrzymuje żółty kartonik za symulowanie faulu. Powtórka pokazała, że sędzia się pomylił i Bąk faulował skrzydłowego Odry.
75' Czerwona kartka dla Nowaka. Lechia w dziesiątkę. Pomocnik Biało-zielonych chciał wymusić faul, sędzia to zauważył i ukazał go drugą żółtą kartką.
72' Ładny strzał Brasilii z wolnego. Zmiana w Lechii, Lukjanovs za Buzałę.
71' Sędzia powinien dać Kożansowi czerwoną kartkę za faul na wychodzącym na czystą pozycję Bueno. Arbiter ukazał Łotysza jednak tylko żółtyk kartonikiem.
64' Nowak dostaje żółtą kartkę za strzal po gwizdku. Niepotrzebne zachowanie.
64' Onyszko jest dziś bezbłędny. Buzała ładnie lobem, ale Onyszko na miejscu.
62' Laizans schodzi, za niego Pietrowski. Łotysz nie grał źle, ale dobrze też na pewno nie. Przeciętny debiut.
59' Zaskakująca zmiana. Jeden z lepszych zawodników - Mauro Cantoro - schodzi z boiska, wchodzi Kwiek.
58' Podanie Nowaka do Buzała, który jeden na jeden w polu karnym chciał ograć defensora, ale niepotrzebnie wycofał.
57' Bueno jest dziś najgorszy na placu gry. Napastnikowi z Brazylii totalnie nic nie wychodzi, nie szuka gry, czeka na piłkę, źle podaje... można mnożyć w nieskończoność.
54' Piękna kontra Lechii, kilka szybkich podań, Wiśniewski w pole karne, ale szybszy Onyszko. Wiśnia zaprezentował fantastyczny balans ciałem.
53' Ładna akcja oskrzydlająca Piechniaka, ale wybija głową Kożans.
46' Pierwsza zmiana w Odrze. Za Chwalibogowskiego wchodzi Kolendowicz, który w ziomowym okienku transferowym zasilił wodzisławską drużynę.

45+1' Koniec pierwszej połowy.
Lechia zdecydowanie lepsza, ale niestety nie udało się strzelić bramki. Widać, że zawodnicy Kafarskiego są dobrze przygotowani, ale brakuje wykończenia.
44' Chyba ostatnia dogodna sytuacja dla Lechii, Bąk z autu w pole karne, na miejscu Piechniak i Onyszko.
39' Kolejna ładna akcja Lechii, ładne dośrodkowanie Wiśniewskiego, Surma głową z czwartego metra, ale fantastycznie ustawiony Onyszko braoni.
32' Lechia sprawia wrażenie drużyny, która chce wejść do bramki Odry. Brakuje strzałów z dystansu, niekonwencjonalnych zagrań czy elementu zaskoczenia. Potwierdził to strzał Surmy, sygnalizowany i lekki.
28' Ładna indywidualna akcja Wiśniewskiego, ale w złośliwy sposób fauluje Piechniak, który jesienią uzbieram sześć żółtych i jedną czerwoną kartkę.
24' Błąd Surmy, który traci piłkę w środku pola, ale Cantoro strzela 20 (!) metrów nad bramką Kapsy.
19' Dwie akcje Odry, ale najpierw Kapsa wyprzedził napastników, a później defensorzy wybijają daleko piłkę.
14' Znów Lechia, która dziś dominuje. Krótko wykonany rożny, Wiśniewski w pole karne, tam dwa razy próbował strzelać Laizans, w końcu piłkę dostaje Buzała, ale jego mocny strzał obok bramki.
11' To powinien być gol! Wiśniewski do Buzały, ten w uliczkę do Dawidowskiego, ale mocny strzał Dawida prosto w bramkarza.
8' Ładna kombinacyjna akcja Lechii. Kilka podań przed polem karnym, ale strzał Laizansa broni Onyszko.
5' Mała pomyłka w składach, na placu gry nie ma jednak Pietrowskiego, jest za to Łotysz Laizans.
3' Pierwszy strzał Odry. Brasilia zza pola karnego, ale mocno niecelnie.
1' Zaczynamy! Od środka Odra Wodzisław.
0' Znamy już składy,

Odra: Onyszko - Kłos, Dymkowski, Velicky, Luksik - Piechniak, Cantoro (Kwiek 60'), Malinowski, Chwalibogowski - Bueno, Brasilia.

Lechia: Kapsa - K. Bąk, Wołąkiewicz, Kožans, Kosznik - Laizans, Surma, Nowak - Buzała, Dawidowski, Wiśniewski.

0' Początek spotkania o godz. 17.45

Sędziuje: Marcin Trofimiec (Kielce).

ODRA: Onyszko - Kłos, Dymkowski, Velicky, Luksik (Grzegorzewski 79') - Piechniak, Cantoro (Kwiek 59'), Malinowski, Chwalibogowski (Kolendowicz 46') - Bueno, Brasilia.

LECHIA: Kapsa - K. Bąk, Wołąkiewicz, Kožans, Kosznik - Laizans (Pietrowski 62'), Surma, Nowak - Buzała (Lukjanovs 72'), Dawidowski (Kaczmarek 84'), Wiśniewski.