Pierwsze dwa sparingi Arki Gdynia

Patryk Szczerba
Po niefortunnym z powodu pogody zgrupowaniu w Niemczech, piłkarze Arki trenują w Turcji. Z Antalyi, gdzie zakwaterowani są futboliści, napływają bardzo dobre wieści.

Piłkarze Arki zdążali rozegrać już dwa mecze sparingowe. Jak na razie nie przegrali.

Słońce zaświeciło dla Arki

W pierwszym sparingu w Turcji rozegranym w poniedziałek (26 stycznia) Arka Gdynia pokonała ukraiński zespół Arsenał Kijów 3:2. Arkowcy przystępowali do tego meczu z obawami, ponieważ poziom ich gry oraz drużyny przeciwnej były wielkimi niewiadomymi. O ile w pierwszej połowie na boisku działo się mało, druga połowa obfitowała w emocje.

Pierwsi bramkę strzelili Ukraińcy, jednak w 72. minucie Dariusz Ulanowski odpowiedział kapitalnym strzałem w samo okienko bramki Arsenału. w 77. minucie wynik na 2:1 podwyższył Przemysław Trytko. Kijowanie zdołali się jeszcze podnieść, doprowadzając do wyrównania i wtedy Arka zadała decydujący cios.

W 90. minucie Marcin Wachowicz po asyście Grzegorza Nicińskiego skierował piłkę do siatki.

Arka: Witkowski (46' Basić) - Kowalski (44' Karwan), Anderson, Łabędzki, Telichowski - Paknys (55' Ulanowski), Sokołowski (46' Wilczyński), Ława (46' Przytuła), Pietroń (60' Trytko) - Nawrocik (46' Wachowicz), Zakrzewski (65' Niciński)

Kolejny mecz na remis

W kolejnym sparingu rozegranym wczoraj (27 stycznia) futboliści z Gdyni znów nie dali się pokonać. Zremisowali z szóstą drużyną rumuńskiej ekstraklasy Universitateą Craiovą. Bramkę dla gdynian przed przerwą strzelił Bartosz Karwan.

Decyzje personalne trener Michniewicz podejmie po powrocie piłkarzy do Polski.

Po raz pierwszy od długiego czasu na boisko wybiegli Olgierd Moskalewicz i Andrzej Bledzewski, a kolejną szansę dostał Paknys. Trener Czesław Michniewicz sprawdził aż dwudziestu dwóch zawodników.

Arka: (1. połowa) Witkowski - Płotka, Przytuła, Ânderson, Telichowski - Karwan, Paknys, Trytko, Łabędzki - Wachowicz, Niciński.
(2. połowa) Bledzewski - Płotka (80' Moskalewicz), Łabędzki, Ânderson, Telichowski - Karwan (75' Bułka), Ława, Budziński, Pietroń - Nawrocik, Zakrzewski.

Telichowski przychodzi, piątka odchodzi

Wiadomo, że do Arki z Polonii Warszawa trafił Błażej Telichowski. Półroczne wypożyczenie Telichowskiego, z opcją transferu definitywnego wreszcie udało się sfinalizować. W rundzie jesiennej obrońca rozegrał w barwach Polonii trzy mecze.

Gdyńscy kibice już nie zobaczą na boiskach Krzysztofa Sobieraja i Pawła Weinara, Tomasza Mazurkiewicza, Marcina Chmiesta i Piotra Bazlera, z którym został rozwiązany kontrakt.

- Decyzje o tym, że całej piątki trener Michniewicz nie widzi w naszej ligowej kadrze, już zapadły. Takie jest sportowe życie i jego twarde reguły - mówił w wywiadzie dla dziennika Polska Piotr Burlikowski, członek zarządu i dyrektor sportowy Arki.

Tyrała wciąż w grze

Na razie nie wiadomo, czy ktoś z nowych piłkarzy, oprócz Telichowskiego wzmocni Arkę. - Nikt z zawodników spoza kadry przebywających na zgrupowaniu nie jest potwierdzony. Stosowne decyzje zapadną po powrocie piłkarzy do Polski - powiedział MM-ce Krzysztof Paciorek, rzecznik prasowy klubu.

W najbliższych tygodniach powinno się też wyjaśnić, czy Arka zdecyduje się na transfer Sebastiana Tyrały. - Mogę powiedzieć, że sprawa jego ewentualnego przejścia do Arki jest nadal aktualna - informuje Paciorek.

Po powrocie Kaszubia

Arkowcy wrócą ze zgrupowania 30 stycznia. - Po powrocie ze zgrupowania zaplanowany jest sparing z Kaszubią Kościerzyna. Miejsce meczu zależy od warunków pogodowych. Spotkanie chcemy rozegrać koniecznie na naturalnej murawie - zaznacza Paciorek.

Tymczasem przed Arkowcami jeszcze jeden mecz w Turcji. W czwartek, 29 stycznia gdynianie zmierzą się z azerską drużyną FK Qäbälä.