Piłkarki Checzy znów wygrywają!

checzgdynia
checzgdynia
checzgdynia
Po ponad rocznej przerwie piłkarki Checzy powróciły na boisko przy ul. Zamenhofa 17. W inauguracyjnym spotkaniu na nowym boisku pewnie wygrały z faworytem rozgrywek i pretendentem do awansu do I Ligi zespołem PSP Poznaniak Poznań 3:1. Bramki zdobywały Ilona Bańkowska, Iwona Mnich i Ada Żagiel.

Powrót na boisko przy ulicy Zamenhofa przyciągnął wielu ciekawskich, którzy po ponad rocznej przerwie związanej z remontem obiektu mogli znów w akcji zobaczyć zawodniczki Checzy Gdynia.

W pierwszym spotkaniu na nowym boisku podopieczne Magdaleny Goral zdobyły zasłużenie 3 punkty. Pierwsza część spotkania, to nic innego jak szybkie tempo gry po obu stronach boiska. Do około 20 minuty spotkania zawodniczki Checzy wyraźnie przeważały.Wszystko za sprawą groźnych ataków, które rozwijały się na skrzydłach. Niestety dobrze dysponowana tego dnia była grająca na środku boiska zawodniczka Poznania - Natalia Michalska. W 20 minucie meczu bezmyślnie fauluje Ada Żagiel, jedna z zawodniczek linii obrony Poznaniaka. W okolicach 30 metra od bramki piłkę ustawia specjalistka od stałych fragmentów gry Ilona Bańkowska. Precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę, wyprowadza Checz na prowadzenie.

Chwilę później Dagmara Murawiecka fauluje piłkarkę Poznaniaka, za co zostaje ukarana żółtą kartką. W 42 minucie poważnej kontuzji doznała Kamila Kopeć, która po zderzeniu z zawodniczką gości musiała z pomocą koleżanek i opieki medycznej opuścić boisko. W jej miejsce weszła ciągle grająca trenerka Checzy Magdalena Goral.

Druga połowa również dobra w wykonaniu Checzy

Po przerwie piłkarki Checzy nadal grały swoje, tworząc groźne sytuacje jedna po drugiej. I udało się. W 50 minucie bramkę zdobyła Ada Żagiel, która w sytuacji sam na sam zachowała spokój i pewnym strzałem umieściła piłkę w bramce podwyższając wynik na 2:0 dla Checzy. Faworyt spotkania, drużyna z wielkopolski próbowała zebrać siły. Zawodniczki trenera Wojciecha Weissa starały się tworzyć groźne sytuacje. Niestety każda z prób kończyła się strzałem wysoko nad poprzeczką.

Mimo tak groźnych ataków, piłkarki Checzy nie przestraszyły się i walczyły tak samo jak na początku spotkania. Znów Checz rozpoczęła groźne ataki na bramkę Poznania. Jednak bramkarka przeciwniczek tego dnia była w wysokiej formie. Kilka razy wyratowała Poznaniak przed utratą kolejnych bramek. W 75 minucie znów groźny strzał z 30 metrów obroniła bramkarka z Poznania, wybijając piłkę na rzut rożny. Po dobrym dośrodkowaniu, doskonałej okazji nie zmarnowała Iwona Mnich, która strzałem głową rozstrzygnęła losy spotkania .

Od 85 minuty przewagę na boisku uzyskały piłkarki Poznaniaka, który chciały jeszcze jakimś cudem zmienić losy spotkania. Dopiero w ostatniej minucie spotkania po akacji dogrywającej Alicji Zając, gola zdobyła Natalia Michalska. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1. Przypominamy, że jest to drugie z rzędu zwycięstwo w tym sezonie. Po dwóch spotkaniach piłkarki Checzy Gdynia na swoim koncie mają komplet punktów.

Checz Gdynia - Poznaniak Poznań 3:1 (1:0)

Bramki: Ilona Bańkowska, Iwona Mnich, Ada Żagiel (Checz) oraz Michalska (Poznaniak)

Checz Gdynia: Lubecka Marzena - Murawiecka Dagmara, Kopka Agnieszka, Kopeć Kamila (42' Goral Magdalena) - Bańkowska Ilona, Mnich Iwona, Althoff Emilia, Chyła Pamela, Muller Patrycja - Żagiel Ada, Zielińska Ani. Trener: Magdalena Goral

Poznaniak Poznań: Gawrych Joanna - Michalska Natalia, Olszewska Paulina, Majewska Nicola, Grzechowiak Agnieszka, Nowakowska Anna, Chwedoruk Joanna (64' Witaszczyk Paula), Chojanacka Aleksandra, Biegańska Violetta, Zając Alicja, Michalska Maria Trener: Weiss Wojciech

8 Olimp 2 0 0-0-2 4-10

Napisz tekst, opublikuj zdjęcia i wygraj nawet 500 zł!

Każdy, kto opublikuje artykuł lub fotoreportaż w MMTrojmiasto.pl automatycznie weźmie udział w konkursie "Tym żyje miasto", w którym co miesiąc do wygrania jest 500 zł.