Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 Lechia Gdańsk. Koniec Kafarskiego?

Po kompromitacji z Limanovią w Pucharze Polski, Lechia będzie ...
Po kompromitacji z Limanovią w Pucharze Polski, Lechia będzie ... Michał Parzuchowski
Lechia Gdańsk przegrała trzeci mecz z rzędu. Czy to oznacza, że dni Tomasza Kafarskiego są policzone?

Tragedia. Tak trzeba nazwać postawę Lechii Gdańsk w meczu z Podbeskidziem. Piłkarze Tomasza Kafarskiego nie mieli żadnego pomysłu na grę, popełniali proste błędy, wybierali najgorsze możliwe rozwiązania, grali po prostu źle.

O tym meczu można napisać tylko tyle, że się odbył i Podbeskidzie strzeliło jednego gola więcej niż Lechia. I na tym poprzestanę.

Napiszę uczciwie. Cieszę się, że Lechia nie wyrównała w końcówce. Wtedy wizja zwolnienia Kafarskiego oddaliłaby się do następnego meczu, a tak włodarze Lechii praktycznie nie mają wyjścia. Nie oszukujmy się, dziś Lechii pomoże tylko zmiana trenera.

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Lechia Gdańsk

1:0

Bramki: Malinowski (71').
Żółte kartki: Konieczny, Sokołowski, Łatka, Cohen.

Bramki:
Żółte kartki: Vućko, Pietrowski, Airapetian.

90+3' Koniec meczu! Podbeskidzie wygrywa z Lechią Gdańsk!
90' No, Lechia była blisko wyrównania, ale Machajowi zabrakło dosłownie milimetrów.
88' Demjan za Cieślińskiego.
82' Cohen dostaje żółtą kartkę za grę na czas.
82' Brawo dla Małkowskiego, który obronił strzał z sytuacji sam na sam. Strzelał Malinowski.
80' Niezłe uderzenie Traore, ale Bąk piąstkuje.
79' Cienciała za Sokołowskiego.
77' Dawidowski za Deleu, Kafarski teoretycznie idzie na całość. Czemu teoretycznie? Bo Dawidowski raczej Lechii nie pomoże. Chciałbym się mylić.
77' Żółta dla Łatki.
72' W odpowiedzi Lechia, ale strzał Airapetiana z trudem i na raty broni Bąk.
71' Prostopadła, ale idąca w stronę narożnika, piłka do Patejuka, który zagrał do tyłu. Był tam Malinowski, który zdobywa bramkę. Błąd Deleu, który pozwolił Patejukowi spokojnie dojść do piłki, później Pietrowski spacerkiem biegł z Malinowskim, który bez najmniejszego problemu doszedł do tej piłki.
71' GOOOOOOOOOL! MALINOWSKI I 1:0 DLA PODBESKIDZIA!
66' Wreszcie na boisku Traore!
Schodzi Tadić, w jego miejsce powracający po długiej kontuzji reprezentant Burkina Faso.
65' Cohen z rożnego idealnie na 20. metr, tam był Patejuk, który z woleja strzelił prosto w Małkowskiego. Metr w stronę któregoś słupka i byłby gol "stadiony świata".
62' To już w ogóle powinna być bramka. Malinowski dostał super piłkę na głowę, ale nie wiedzieć czemu, strzelił bardziej wszerz boiska, niż do bramki.
59' Zmiany, zmiany. W Lechii za Bensona wchodzi Wiśniewski, w Podbeskidziu Malinowski za Sikorę. Obaj schodzący piłkarze grali bardzo przeciętnie.
56' Tadić nie trafia do pustej! Najpierw Chorwat ładnie zagrał do Lukjanovsa, który tylko lekko strzelił prosto w Bąka, piłka niespodzianie pojawiła się pod nogami Tadicia, który nie trafia do pustej bramki.
52' Znowu kartka, tym razem Airapetian. Ormianin wyprostowaną nogą "wjechał" w nogi jednego z piłkarzy Podbeskidzia.
48' Pietrowski dostaje żółtą kartkę.
46' Zaczynamy drugą połowę.
46' Koniec pierwszej połowy. Oglądamy dziś w Bielsku-Białej bardzo słaby mecz. Podbeskidzie przynajmniej się stara, a Lechia? Gdańszczanie nie mają pomysłu, nie mają formy, nie mają praktycznie żadnych atutów. Grają niedokładnie, wybierają złe rozwiązania. Oby po przerwie to się poprawiło, bo czarno widzę przyszłość Tomasza Kafarskiego.
42' Tragiczne widowisko w Bielsku-Białej.
40' Sokołowski dostaje żółtą kartkę za faul od tyłu na Pietrowskim.
36' Konieczny fauluje i zagrywa ręką przed polem karnym. Dostaje żółtą kartkę, ale Lechia nie wykorzystała dogodnej sytuacji.
34' Patejuk strzela głową, ale obok bramki.
31' Wreszcie odrobina odwagi. Po rożnym Airapetiana do piłki dopadł Machaj, który ładnie, ale niecelnie uderzył na bramkę.
30' Ostatnie 15 minut to panowanie Podbeskidzia, choć nic z akcji górali nie wychodziło, to widać jedno - Lechia ma spętane nogi. Porażka z Limanovią siedzi gdańszczanom w głowach.
23' Ale szansa dla Podbeskidzia! Cieśliński był sam na sam z Małkowskim, ale lepszy Małkowski!
16' Żółta kartka dla Luki Vućko. To już jego trzecia żółta kartka stopera Lechii.
10' Szarża Lukjanovsa, ale obrońcy Podbeskidzia uporali się z Łotyszem.
10' Pierwsze bardzo wyrównane minuty. Brakuje klarownych sytuacji podbramkowych. Oby to się zmieniło.
8' Kiks Sokołowskiego, ale od Lukjanovsa szybszy bramkarz Podbeskidzia.
2' Lechia w składzie: Małkowski - Deleu, Vućko, Janicki, Airapetian - Pietrowski, Surma, Machaj - Benson, Tadić, Lukjnovs.
1' Zaczynamy!
0'
Mecz rozpocznie się o godz. 18. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji live!

Widzów:

Sędziuje: Gil (Lublin).

Podbeskidzie:
Bąk - Dancik, Konieczny, Sokołowski, Król - Koman, Łatka, Cohen, Patejuk - Cieśliński (Demjan 88'), Sikora.

Lechia:
Małkowski - Deleu (Dawidowski 77'), Vućko, Janicki, Hairapetian - Pietrowski, Surma, Machaj - Benson, Tadić, Lukjnovs.

"Piękny kit" będzie następcą "Montelansino"

Magdalena Frąckowiak robi światową karierę

Męska kampania Reserved - jesień 2012

Tęczowy Księżyc nad Trójmiastem: prześlij zdjęcia

Napisz tekst, opublikuj zdjęcia i wygraj nawet 500 zł!

Każdy, kto opublikuje artykuł lub fotoreportaż w MMTrojmiasto.pl automatycznie weźmie udział w konkursie "Tym żyje miasto", w którym co miesiąc do wygrania jest 500 zł.