Pogoń Szczecin 0:2 Lechia Gdańsk. Świetny Traore poprowadził Biało-zielonych do wygranej

Lechia wygrała na wyjeździe 2:0 i zmazała plamę po ...
Lechia wygrała na wyjeździe 2:0 i zmazała plamę po ... Sebastian Wołosz
Lechia wygrała na wyjeździe 2:0 i zmazała plamę po zeszłotygodniowej porażce z Polonią Warszawa.

Pogoń 0:2 Lechia. Zobacz zdjęcia! »

Bogusław Kaczmarek bardzo mocno przebudował skład, wystawiając do pierwszej jedenastki aż pięciu nowych zawodników. Rewolucja pomogła i Biało-zieloni po niezłym meczu wygrali 2:0.

To Portowcy od początku narzucili swój styl, ale Lechia grała mądrze w defensywie i powoli zaczęła dochodzić do głosu. W 18. minucie bardzo źle piłkę wybił Frączak, dopadł do niej Traore i pięknie uderzył z 20. metra, niestety świetnie obronił Janukiewicz. Kilka sekund wcześniej sędzia popełnił jedyny błąd w meczu, ale brzemienny, bo nie podyktował ewidentnego rzutu karnego po faulu Hricko na Abdou Razacku. W kolejnych minutach Pogoń znów zaczęła stwarzać sobie sytuacje, ale końcówka była już... nudna.

W przerwie trenerzy zdecydowali się na ofensywne zmiany. W Pogoni za Wojciecha Gollę wszedł Takafumi Akahoshi, a w Lechii za Łukasza Kacprzyckiego Ricardingo. Te zmiany wniosły sporo ożywienia już od pierwszych minut. Szczególnie dobrze wprowadził się ten pierwszy, który kilka razy zagroził bramce Michała Buchalika.

Jednak to Lechia objęła prowadzenie. W 57. minucie świetną indywidualną akcją popisał się Traore, wpadł z piłką w pole karne i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Pogoni. Przy bramce świetnie zachował się Ricardinho, który ściągnął za sobą dwóch obrońców, robiąc wolną przestrzeń skrzydłowemu Biało-zielonych.

Pogoń potrzebowała kilkunastu minut, by zacząć walczyć o wyrównanie. Lechia atakowała i atakowała, ale dobrze grał cały blok defensywny, a Buchalik zmazał plamę po fatalnym meczu z Polonią. Kolejne ataki Pogoni nie przynosiły sytuacji, Lechia kontrowała i w doliczonym czasie dobiła Portowców. Surma świetnie zakończył akcję, którą... sam zaczął.

Pogoń Szczecin 0:2 Lechia Gdańsk

Bramki: Traore (56'), Surma (90+2')

Żółte kartki: Hernani - Traore, Pietrowski, Surma.

Pogoń: Janukiewicz - Hricko (Djousse 82'), Dąbrowski, Hernani, Frączczak - Rogalski, Golla (Takafumi Akahoshi 46'), Bonin, Andradina, Kolendowicz (Lewandowski 68') - Traore.

Lechia: Buchalik - Airapetian, Madera, Bieniuk, Janicki - Andreu (Surma 73'), Pietrowski - Traore, Machaj Grzelczak 58'), Kacprzycki (Ricardinho 46') - Rasiak.