Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk. Zmazać plamę po Polonii

W drugim meczu sezonu 2012/2013 Lechia Gdańsk zmierzy się na ...
W drugim meczu sezonu 2012/2013 Lechia Gdańsk zmierzy się na ... Michał Parzuchowski
W drugim meczu sezonu 2012/2013 Lechia jedzie do Szczecina.

Pogoń w swoim pierwszym meczu pokonała Zagłębie Lubin aż 4:0 i fantastycznie rozpoczęła nowy sezon, przy okazji robiąc duże wrażenie na najbliższym przeciwniku, czyli gdańskiej Lechii.

Słabe wrażenie po meczu z Polonią

Biało-zieloni przegrali 1:3 w pierwszym meczu z Polonią Warszawa i zostawili po sobie średnie wrażenie. W pierwszej połowie byli słabsi od mądrze grającej Polonii. W drugiej grali dobrze, atakowali prawie przez pełne 45 minut, ale i tak stracili trzecią bramkę i to się dziś liczy.

Przede wszystkim Biało-zieloni popełniali sporo błędów w obronie, dodatkowo niepewny w bramce był Michał Buchalik. Jeśli dodamy do tego słabą skuteczność, otrzymamy... 1:3 z Polonią.

W meczu z Pogonią w pierwszym składzie powinien wyjść Jarosław Bieniuk i doświadczony stoper musi z Sebastianem Maderą stworzyć solidną parę, bo Portowcy w ofensywie są bardzo mocni. Bogusław Kaczmarek prawdopodobnie wpuści od pierwszych minut Mateusza Machaja, który w drugiej połowie meczu z Polonią wniósł dużo ożywienia w szeregi gdańszczan

Czy zaufają bramkarzowi?

Na papierze Lechia nie jest słabsza od Pogodni, ale musi wyeliminować sporo niedoskonałości, które wyszły w meczu z Polonią. Przede wszystkim obrona musi być pewna i ufać bramkarzowi, który w poniedziałkowym meczu był niepewny, ale potrafi bronić i musi udowodnić to w Szczecinie. Po drugie, w ofensywie trzeba grać dużo odważniej i skutecznie, bo gdyby Lechia wykorzystała choć część z sytuacji z drugiej połowy meczu z Polonią, dziś do meczu z Pogonią podchodziłaby w zupełnie innych nastrojach.

Mecz Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk o godz. 18.30 w poniedziałek, 27 sierpnia.