Polpharma VBW Clima - Toya Ślęza 102:74

Adam Suska
Olga Pantelejewa (z piłką) przymierzana jest do gry w reprezentacji Polski.
Olga Pantelejewa (z piłką) przymierzana jest do gry w reprezentacji Polski. Fot. Robert Kwiatek
Po stojącym na wysokim poziomie spotkaniu koszykarki Polpharmy VBW Clima Gdynia pokonały Toya Ślęza Wrocław 102:74 (26:17, 24:22, 29:14, 23:21). Obie drużyny aż siedemnaście razy trafiały "za trzy".

W pierwszej połowie spotkania wrocławianki nawiązywały w miarę równorzędną grę z faworyzowanym zespołem mistrzyń Polski. Kilka razy na początku meczu nawet obejmowały prowadzenie. Drugie 10 minut przyniosło zwiększenie przewagi Polpharmy ponad 10 pkt (32:21), ale wrocławianki nie dawały za wygraną i po akcji Marzeny Najmowicz było tylko 39:37 dla gospodyń.

Po przerwie podopieczne trenera Tomasza Herkta zmieniły system obrony. Z krycia każda swoją przeszły na strefę. Wprowadziło to spory zamęt w szeregach Ślęzy, która miała ogromne kłopoty z dochodzeniem do pozycji rzutowych. Tymczasem gdynianki grały szybko, płynnie i co ważniejsze skutecznie. Na zakończenie trzeciej kwarty Ticha Penicheiro trafiła ,za trzy", a w czwartej Nikolich wykonała trzy takie rzuty pod rząd.