Pomorze Seahawks przegrywa z Husarią w Szczecinie

W rozegranym w sobotę 9 maja na boisku Energetyka w Gryfinie meczu PLFA I miejscowa Husaria Szczecin wygrała z Pomorze Seahawks 28:14.

Gospodarze sobotniego meczu szybko stracili dwa przyłożenia. Najpierw punkty zdobył filar ataku Jastrzębi Sebastian Krzysztofek, później, w drugiej kwarcie, podanie Macieja Siemaszko na sześć punktów zamienił Tomasz Moskal. Gdy wydawało się, że to aktualni wicemistrzowie PLFA, Pomorze Seahawks wyjadą z Gryfina z tarczą Husarze przebudzili się.

Husarze przebudzili się w porę

Sygnał do natarcia dał Bartosz Gurdak, który na początku drugiej połowy zdobył przyłożenie po efektownej akcji powrotnej po przechwyceniu piłki rzuconej przez rozgrywającego gości Macieja Siemaszko.

W trzeciej kwarcie poważnie wyglądającej kontuzji nogi doznał running back Seahawks Sebastian Krzysztofek - został odwieziony do szpitala. Od tego momentu dominacja Husarii była bezapelacyjna. Świetnie biegał Roland Dowgiel, a obrona gospodarzy zagrała znakomicie przeciw podaniom w wykonaniu Jastrzębi.

- Paradoksalnie, po kontuzji naszego rozgrywającego Rafała Strońskiego zaczęło nam iść bardzo dobrze - powiedział dyrektor sportowy Husarii, Tomasz Leszczyński. - Zagraliśmy zespołowo co pozwoliło nam praktycznie od początku drugiej połowy kontrolować przebieg zawodów. Dzisiejszy triumf jest o tyle ważny, że jeszcze nigdy nie wygraliśmy z Jastrzębiami. Wcześniej to oni zawsze wysoko nas pokonywali - dodaje.

Pierwszy raz

Dla Seahawks była to pierwsza porażka w tegorocznych rozgrywkach PLFA. W dwóch wcześniejszych meczach Jastrzębie pokonały aktualnego mistrza Warsaw Eagles i beniaminka z Białegostoku - Lowlanders. Zwycięstwo z Seahawks było pierwszym w sezonie dla zespołu z województwa Zachodniopomorskiego. Wcześniej Husarze przegrali z Warsaw Eagles.

Kolejnym meczem Jastrzębi będzie starcie w rozgrywkach europejskich - EFAF Challenge Cup. Już za tydzień zespół z Pomorza pojedzie do Serbii zmierzyć się w Vrbas Hunters.

Husaria Szczecin – Pomorze Seahawks 28:14
(0:6, 7:6, 14:0, 7:2)

I kwarta
0:6 przyłożenie Sebastiana Krzysztofka po 1-jardowej akcji biegowej

II kwarta
0:12 przyłożenie Tomasza Moskala po 29-jardowym podaniu Macieja Siemaszko
7:12 przyłożenie Rolanda Dowgiela po 25-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Paweł Miziński)

III kwarta
14:12 przyłożenie Bartosza Gurdaka po odzyskaniu zgubionej piłki przez gości i 20-jardowej akcji powrotnej (podwyższenie za jeden punkt Paweł Miziński)

IV kwarta
21:14 dwa punkty dla Seahawks po przewróceniu zawodnika Husarii we własnym polu punktowym przez Krzysztofa Piekarka
28:14 przyłożenie Tomasza Komosy po 40-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Paweł Miziński)