Remes Puchar Polski: Lechia Gdańsk przegrała z Jagiellonią Białystok

Lechia Gdańsk podejmowała dziś Jagiellonię Białystok w ramach Remes Pucharu Polski. W pierwszej połowie Biało-Zieloni stracili dwie bramki i grali bardzo źle, lecz po przerwie podnieśli się z kolan i udało im się zdobyć bramkę kontaktową.

Czerwona kartka: El Mehdi 69'
93' Koniec meczu. Gdyby Lechię ocenić za drugą połowę byłby to spory plus, jednak za pierwsze 45 minut należy się Lechistom mocna krytyka. Szkoda także zmarnowanego karnego.
92' Deja vu Dawidowskiego, po raz drugi wywalczył rzut karny! Jedenastka pewnie wykonana przez Wołąkiewicza i przed meczem rewanżowym Lechia ma tylko jednobramkową stratę
86' Znakomita sytuacja, Buzała strzelał głową, lecz niecelnie i przedtem był na pozycji spalonej
83' Stuprocentowa sytuacja zmarnowana przez Buzałę. W sytuacji sam na sam z bramkarzem podał do Dawidowskiego, który był kryty przez dwóch rywali
83' Pietrowski strzela i bez problemu piłkę chwyta Gikiewicz
77' Strzał Grosickiego broni Kapsa
70' Zmarnowana szansa...Strzał Piątka broni Gikiewicz, dobitka Buzały obok bramki...
69' Dawidowski dał świetną zmianę i wywalczył rzut karny dla Lechii! Faulujący El Mehdi dostaje czerwoną kartkę! Szansa na dogonienie wyniku!
65' Bruno strzela z dystansu, lecz Kapsa stoi na posterunku
63' Lechia w ciągłym ataku, lecz bez pomysłu na wykończenie, Bąk strzela wysoko nad poprzeczką
57' Piątek się rehabilituje i wrzuca na głowę Kozansa, który celnie, lecz za lekko strzela w światło bramki
56' Piątek popełnia błąd i Maycon przejmuje piłkę, po czym strzela tuż obok bramki Kapsy
52' Piątek z rzutu wolnego prosto w ręce golkipera Jagielloni
50' Podobna sytuacja i Buzała znów strzela nad poprzeczką, tym razem jednak wyżej
49' Lechia zaczyna składniej atakować. Buzała strzela tuż nad poprzeczką
48' Ciekawa akcja Laizansa, jednak zapędził się za daleko i strzał z ostrego kąta bez problemu złapał Gikiewicz
46' Rusza druga połowa! Czy Lechia podniesie się z kolan?

45' Koniec pierwszej połowy, jakże słabej dla Biało-Zielonych
44' Buzała bliski zdobycia bramki...samobójczej! W ostatniej chwili piłkę z bramki wybija Piątek
41' Szansa Buzały, jednak trafia on jedynie w boczną siatkę
39' Kolejna szansa gości, strzelał Lewczuk
35' Lechia gra dziś fatalnie, popełnia wiele błędów taktycznych i indywidualnych, Jagiellonia chętnie je wykorzystuje
28' Cudowna bramka Bruno! Strzał z ponad 30 metrów odbił się od poprzeczki i wpadł do bramki Kapsy. Lechia ma już dwubramkową stratę...
20' Chaotyczna gra na boisku, ciężko wskazać stronę dominującą, dużo indywidualnych błędów
10' Lechia nie ruszyłą do ataku, ale stara się rozgrywać piłkę w środkowej strefie boiska. Po chwili dobra akcja Lechii zakończona spalonym Zabłockiego
6' Grzyb wyprowadza Jagiellonię na prowadzenie po kontrataku. Maycon przebiegł większość boiska sam po czym podał piłkę do Grzyba, który bez problemu pokonał Kapsę
5' Spokojny początek spotkania, piłka rozgrywana jest na połowie drużyny gości
0' Początek spotkania o godz. 20.15

Sędzia: Marek Karkut (Warszawa)

Lechia Gdańsk: Kapsa - K. Bąk, Wołąkiewicz, Kozans, Kosznik (Dawidowski 55') - Pietrowski, Piątek, Laizans (Nowak 68') - Buzała, Kaczmarek, Zabłocki (Lukjanovs 73')

Jagiellonia Białystok: Gikiewicz - Skerla, Klepczarek (Lewczuk 34'), Jezierski (Jarecki 74'), Hermes - Lato, El Mehdi, Norambuena, Grzyb - Maycon (Grosicki 60'), Bruno