Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rozpoczął się Bałtycki Festiwal Nauki

Redakcja
Blisko tysiąc imprez, pokazów, wykładów i debat, na które przybędzie ponad siedemdziesiąt tysięcy osób z całego województwa i nie tylko. Ruszył Bałtycki Festiwal Nauki, największa tego typu impreza w Polsce.
Zobacz też: cały program VII Bałtyckiego Festiwalu Naukiwięcej

Bałtycki Festiwal Nauki powstał, by promować szeroko rozumianą naukę społeczeństwu na Wybrzeżu. Adresowany jest dla wszystkich grup: od przedszkolaków po studentów i profesorów wyższych uczelni. Bałtycki Festiwal Nauki jest określany jako impreza popularno-naukowa i organizowany od 2003 roku przez pomorskie wyższe uczelnie, Polską Akademię Nauk oraz różne naukowe organizacje.

Wszystkiego się nie zobaczy

- Impreza jest tak rozległa, że nawet gdyby ktoś chciał odwiedzić wszystkie wydarzenia to i tak tego nie dokona - powiedział MM-ce dr Tadeusz Zaleski, koordynator Bałtyckiego Festiwalu Nauki. - Na przykład jutro w całym Trójmieście odbędzie się trzysta imprez, od rana do wieczora i dla każdego - dodaje.

Festiwal będzie trwał równocześnie w Gdańsku, Gdyni i Sopocie oraz w kilku miastach w pobliżu (m.in. Słupsk, Elbląg czy Malbork). W całość zaangażowały się przede wszystkim duże uczelnie: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Uniwersytet Medyczny i Akademia Morska. To na ich terenach pojawią się namioty z przeróżnymi prezentacjami a w salach będą odbywały się debaty i konferencje.

- Punktem kulminacyjnym będzie niedziela - kontynuuje Zaleski. - Ale bardzo ciekawie zapowiada się także piątek i sobota z piknikiem geologicznym pod orłowskim klifem.

Dla każdego coś dobrego

Dużym plusem Bałtyckiego Festiwalu Nauki jest fakt, że przeznaczony jest dla wszystkich grup społecznych. Interesujące imprezy znajdą dla siebie dzieci, młodzież, studenci czy pracownicy naukowi, dla których także przygotowano specjalne atrakcje.

Festiwal podzielony został nie tylko miastami, w których się odbywa, ale przede wszystkim dziedzinami nauki. I tak na Politechnice można zapoznać się z tajnikami chemii, fizyki czy architektury (na uwagę zasługuje np wystawa "100-lecie nowoczesnej urbanistyki w Gdańsku" w niedzielę od godz. 8 do 18) a na Akademii Morskiej przykładowo można w sobotę odwiedzić astronomiczne planetarium.

Gdynia przygotowała także gratkę dla fanów statków. Będzie można zwiedzić i dokładnie przyjrzeć się funkcjonowaniu statków naukowych Oceanograf, Horyzont, Baltica i Oceania, które na co dzień wyoływają w morze.

- Liczymy na duże zainteresowanie i kolejne jeszcze ciekawsze edycje Bałtyckiego Festiwalu Nauki - kończy koordynator festiwalu.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto