MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Prof. Michał Markuszewski rektorem elektem GUMed

Jolanta Gromadzka-Anzelewicz
Jolanta Gromadzka-Anzelewicz
Prof. Michał Markuszewski rektorem elektem GUMed
Prof. Michał Markuszewski rektorem elektem GUMed mat. prasowe GUMed
Twardy orzech do zgryzienia miało Kolegium Elektorów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, które musiało wybrać nowego rektora tej uczelni na lata 2024-2028, bowiem trójka kandydatów na tę funkcję: prof. dr hab. Michał Markuszewski - kierownik Zakładu Biofarmacji i Farmakokinetyki na Wydziale Farmaceutycznym i obecny prorektor ds. nauki, prof. dr hab. Radosław Owczuk - kierownik Katedry Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz dziekan Wydziału Lekarskiego oraz prof. dr hab. Edyta Szurowska - kierownik II Zakładu Radiologii GUMed oraz Zakładu Radiologii UCK, obecna prorektorka ds. klinicznych - to doskonali fachowcy w swoich specjalnościach, doświadczeni menadżerowie i osoby cieszące się ogromnym autorytetem i to nie tylko w swoim środowisku.

Podczas wyborczego zebrania, które odbyło się w Centrum Sportu GUMed, 472 osób uprawnionych do głosowania i reprezentujących wszystkie grupy akademickiej spoleczności: pracowników, studentów i doktorantów zdecydowalo się powierzyć obowiązki rektora uczelni prof. Michałowi Markuszewskiemu, prorektorowi ds. nauki.

Z dniem 1 września br. zastąpi on na stanowisku prof. Marcina Gruchałę, sprawującego funkcję rektora GUMed od 2016 roku.

Nowy rektor GUMed

W programie wyborczym prof. Markuszewski deklarował m.in. ciągłe doskonalenie procesów nauczania i uczenia się, wspieranie najwyżej jakości badań naukowych, wspieranie działań zarządów podmiotów leczniczych, których jesteśmy organem założycielskim oraz wzmacnianie infrastruktury dydaktycznej, badawczej i klinicznej.

– Partycypacja to kluczowy element budowania otwartej i inkluzywnej atmosfery na naszej uczelni. Zależy mi na umożliwieniu wszystkim zainteresowanym stronom społeczności uniwersytetu wyrażania swoich opinii, wymiany pomysłów i współkształtowania środowiska akademickiego – pisał w programie wyborczym prof. Michał Markuszewski. – Chciałbym budować dobre relacje z współpracownikami i uelastycznić działania organizacji poprzez adekwatne do potrzeb planowanie, organizowanie i rozumienie każdego działania, z udziałem pracowników, na każdym poziomie organizacji.

Ponadto rektor elekt zadeklarował działania nakierowane na rozwój kompetencji zawodowych i umiejętności pracowników badawczych i dydaktycznych, klinicystów, korpusu administracyjnego, doktorantów i studentów.

W obszarze klinicznym profesor zakłada zapewnienie, aby każdy pacjent naszych podmiotów leczniczych otrzymał dostęp do najwyższej jakości usług medycznych, opartych na wysokiej wiedzy, empatii, szacunku i indywidualnym podejściu.

Profesor Michał Markuszewski kieruje Zakładem Biofarmacji i Farmakokinetyki. W kadencji 2016-2020 pełnił funkcję dziekana Wydziału Farmaceutycznego a od 2020 r. jest prorektorem ds. nauki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W 1995 r. został absolwentem Wydziału Farmaceutycznego ówczesnej AMG, pięć lat później obronił pracę doktorską. Stopień doktora habilitowanego uzyskał w 2007 r., natomiast tytuł profesora w 2017 r. Lata 2000-2002 spędził na stypendium podoktorskim w Himeji Institute of Technology w Japonii. Krótsze staże naukowe odbywał w Niemczech (University Bremen), Holandii (Eindhoven University of Technology) oraz Belgii (Vrije Universiteit Brussel).

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najlepsze produkty spożywcze dla kobiet 40+

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Prof. Michał Markuszewski rektorem elektem GUMed - Dziennik Bałtycki

Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto