Siatkówka: Lotos Trefl Gdańsk 3:1 Energetyk Jaworzno [zdjęcia]

Sobotni mecz 11. kolejki I Ligi siatkówki mężczyzn zakończył się sukcesem zawodników gdańskiego klubu. Pokonali oni na swoim parkiecie drużynę z Jaworzna 3:1 (25:15, 29:31, 25:20, 28:26).

Początek meczu należał do siatkarzy z Gdańska: już przy pierwszysch piłkach zdobyli oni prowadzenie, które utrzymali do końca seta przypieczętowując go 10-punktową przewagą (25:15).

Drugi set dostarczył zdecydowanie więcej wrażeń. Na początku prowadzili gospodarze, jednak ich przewaga była niewielka. Drużyna gości dzielnie walczyła doprowadzając w końcu do wyrównania i przchylenia szali na swoją stronę. Kiedy przy stanie 17:22 na korzyść Jaworzna wydawało się, że los seta jest już przesądzony, zespół Lotosu Trefla zdobył kilka punktów z rzędu, nadganiając tym samym straty. Po emocjonującej końcówce zwycięstwo przypadło graczom Energtyka (29:31), którz doprowadzili do wyrównania 1:1.

Pierwsze minuty 3. seta należały do gości, ale gracze z Gdańska trzymali się blisko, doprowadzając w końcu do remisu 8:8, po którym wyszli na prowadzenie. Taki stan rzeczy nasza drużyna utrzymała do piłki setowej, kończąc 25:20.

Czwart set od samego początku trzymał widzów w napięciu. Niewielka przewaga przechodziła z rąk do rąk, najpierw będąc po stronie gości, potem gospodarzy i tak kolejno. Przy stanie setów 2:1 dla Lotosu Trefla, goście grali o tie-break, a gospogarze o zwycięstwo w meczu i do ostatnich minut nie było wiadomo czyje marzenie się ziści. Wygrana w tym secie przypadła zespołowi z Gdańska (28:26), który tym samym został zwycięzcą całego spotkania dopisując na swoim koncie kolejne 3 punkty.

Po 11. kolejce Lotos Trefl Gdańsk z sumą 19 oczek znajduje się na 5. miejscu, tracąc do obecnego lidera, GTPS Gorzów Wielkopolski, zaledwie 3 punkty.

Kolejny mecz już w piątek, 3. grudnia o godz. 19:00 w hali Ergo Arena. Nasz zespół tym razem gościć będzie siatkarzy Pekpolu Ostrołęka.

SKŁADY DRUŻYN:
Lotos Trefl Gdańsk: Jarosław Macionczyk, Waldemar Świrydowicz, Michał Kaczmarek, Jorge Luis Hernandez Larreinaga, Enrique de la Fuente, Daniel Wilk, Michał Żurek (libero) oraz Andrzej Skórski, Thomas Edgar, Patryk Szczurek

Energetyk Jaworzno: Kamil Kwasowski, Adrian Szlubowski, Dominik Żmuda, Artur Kulikowski, Krzysztof Fitrzyk, Michał Glinka, Damian Sobczak (libero) oraz Paweł Adamajtis, Mateusz Jędryczka, Władysław Olszowski