SkutecznoŚĆ bez zarzutu

Adam Suska
Wznowienie w meczu Stoczniowiec - KTH.
Wznowienie w meczu Stoczniowiec - KTH. Fot. Robert Kwiatek
Trzecie zwycięstwo w hokejowej ekstraklasie odnieśli hokeiści Stoczniowca. Gdańszczanie pokonali na własnym lodowisku KTH Krynicę 7:1 (2:0, 2:1, 3:0). Bramki: 1-0 Adam Fraszko - Sławomir Kiedewicz (1:17); 2-0 Zdenek ...

Bramki: 1-0 Adam Fraszko - Sławomir Kiedewicz (1:17); 2-0 Zdenek Jurasek - Fraszko (13:51); 3-0 Łukasz Sokół - Fraszko (24:35 - w przewadze); 3-1 Józef Budaj - Sebastian Witowski (26:56); 4-1 Robert Suchomski - Jurasek (38:56); 5-1 Artur Kostecki - Wiktor Szaryton (51:10); 6-1 Suchomski (52:33); 7-1 Sokół - Fraszko - Korczak (56:51 w podwójnej przewadze).

Stoczniowiec Gdańsk: Wawrzkiewicz; Preczek (4) - Gabryś, Sokół - Cybulski, Korczak (2) - Bukowski (2); Proszkiewicz - Szaryton - Suchomski, Jurasek2 - Fraszko - Kiedewicz, Justka - Bagiński (Jankowski) - Skutchan, Wróbel - Błażowski - Kostecki (2).
KTH Krynica: Klocek; Mainer - Mytnik, Strzempek (4) - Piksa, Tyczyński (2) - Leśniak, Potoczek; Cieraciew (2) - Voznik (2) - Laszkiewicz, Budaj - Franio (2) - Witowski, Niemiec (2) - Krzak (4) - Sobała (2).

Sędziowie: Tadeusz Godziątkowski, Grzegorz Dzięciołowski (Bydgoszcz) Hubert Godziątkowski (Warszawa).
Widzów: 1000.

Zmiany w ustawieniu formacji ataku dobrze wpłynęły na skuteczność hokeistów Stoczniowca, którzy w czterech pierwszych meczach strzelili zaledwie osiem bramek. Średnią meczową osiągnęli już w pierwszej tercji, przy czym sytuacji sam na sam z bramkarzem KTK Marcinem Klockiem nie wykorzystali Martin Preczek i Adam Wróbel. Pod koniec tercji kontuzji doznał środkowy trzeciego ataku Adam Bagiński, którego zamienił Wojciech Jankowski.

Przy stanie 3:0 w drugiej tercji goście zdobyli honorową, jak się później okazało, bramkę w tym spotkaniu. Gol ten na chwilę wybił stoczniowców z uderzenia, ale pod koniec tercji Suchomski wykorzystał sprytne podanie Juraska i podwyższył na 4:1. W ostatniej odsłonie goście wyraźnie stracili siły. Gra się zaostrzyła. Dochodziło do bójek. Kolejne bramki strzelali gospodarze. Jedną z nich zdobył Kostecki. To pierwszy jego gol po trzech latach gry w gdańskiej drużynie. W sumie stoczniowcy zdobyli ich siedem, a więc tylko o jedną mniej niż w czterech poprzednich meczach. Tylko tak dalej.