Sportowy raport AZS AWFiS Gdańsk. AZS AWFiS BALTA ogrywa EMDEK II Bydgoszcz. Bobsleiści znad morza trenują na Łotwie

Piotr Niemkiewicz
Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk
Sportowy tydzień zawodników AZS AWFiS Gdańsk. Julia Koralewska trzecia na World Athletics Silver Cross Country w Belfaście, a Maciej Megier piąty w w międzynarodowej stawce biegaczy. Brąz na Mistrzostwach Polski Młodzików w judo wywalczył Jurij Olejnik. Bobsleiści znad morza wyjechali na zgrupowanie kadry narodowej do Siguldy na Łotwie.

Sportowcy z AZS AWFiS Gdańsk mają za sobą dobry tydzień. Świetny występ Julii Koralewskiej w prestiżowym mityngu biegów przełajowych. Swoje dołożyli także Maciej Megier, Dominika Kąkol oraz Jurij Olejnik, który wywalczył medal Mistrzostw Polski w judo.

- Powoli zaczyna się sezon w bobslejach i sportach akademickich, ale wioślarze i żeglarze za chwilę schowają łódki i odpoczną - podsumowuje Krzysztof Gostomczyk, redaktor Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk.

Julia Koralewska i Maciej Megier, podopieczni Krzysztofa Szałacha, nie zwalniają tempa, bo z sukcesami zakończyli zawody World Athletics Silver Cross Country w Belfaście. Koralewska zajęła trzecie, a Megier piąte miejsce w międzynarodowej stawce biegaczy.

Z medalem wrócił też Jurij Olejnik, który brąz przywiózł z Mistrzostw Polski Młodzików w judo. Zawodnik KS AZS AWFiS Gdańsk startował w kategorii do 60 kg. Trenerem Jurija jest Paweł Chybczyński.

Bobsleiści znad Bałtyku, po znakomitych mistrzostwach Polski w rozpychaniu, pojechali na zgrupowanie kadry narodowej do Siguldy na Łotwie.

- Trzymamy kciuki za przygotowanie dobrej formy, bo już wkrótce start sezonu 2023/2024 - komentuje Krzysztof Gostomczyk.

Dominika Kąkol z Indywidualnych Mistrzostw Polski młodzieżowców w gimnastyce sportowej kobiet wraca z 5 miejscem w klasyfikacji wielobojowej. Na podobnej pozycji uplasowała się w finale ćwiczeń wolnych.

Adam Podralski zajął 9 miejsce w satelitarnym Pucharze Świata w Zagrzebiu. Pozostali floreciści KS AZS AWFiS Gdańsk uplasowali się w trzeciej, czwartej i piątej dziesiątce wyników. Lepiej, bo z medalami, zawody kończą młodsi szermierze.

Dwa medale florecistom KS AZS AWFiS Gdańsk udało się wywalczyć na Pucharze Polski juniorów w Poznaniu. Marta Jakubowska była druga, a Idzi Duraj trzeci. W czołowej ósemce znaleźli się również:

• Amelia Olszewska (szósta),
  • Szymon Pisarewicz (ósmy).

Trenerami juniorów są Konrad Pietrusiak i Krzysztof Walka.

Na swoim terenie dobrze zagrali też nasi tenisiści stołowi. Tomasz Tomaszuk zajął drugie miejsce w Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym. W meczu I ligi kobiet zawodniczki KS AZS AWFiS BALTA Gdańsk gładko i wysoko, 8:0 wygrały z zespołem EMDEK II Bydgoszcz.

Dwa zwycięstwa i porażka to bilans drugoligowych drużyn KS AZS AWFiS Gdańsk. W ubiegłym tygodniu trzecia drużyna wygrała z LUKS Chełmno 6:4, a czwarta zwyciężyła z Tęczą Buniks Nowa Wieś Lęborska 6:4.

Porażkę odniosła czwarta drużyna, która uległa LUKS Chełmno 4:6.

Żeglarstwo w Gdańsku

Na 12 miejscu rywalizację zakończył Michał Krasodomski, który wystąpił na Mistrzostwach Świata do lat 21 w klasie ILCA 7 w marokańskim Tangerze.

- Michał był najlepszym z Polaków. Jego trenerem jest Mateusz Hanke - podsumowują w gdańskim klubie. - W zawodach wziął udział również Oskar Ponto.

Troje żeglarzy KS AZS AWFiS Gdańsk wystąpiło w Opti Team Cup w Berlinie. Reprezentanci Polski zostali podzielenie na dwa zespoły. Lepszy okazał się Team Polska 1, który uplasował się na czwartej pozycji (w jego składzie byli Jan Marjański i Maurycy Kosmowski), a Team Polska 2 był ósmy (z Emilią Paszek w składzie).

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!