Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Święto Gdańskiej Nauki 2017. Od urodzin Heweliusza po warsztaty bębniarskie [PROGRAM]

red.
Do 4 lutego trwa Święto Gdańskiej Nauki 2017. Wśród imprez istotnym punktem były urodziny Heweliusza, które co roku odbywają się w Gdańsku przy pomniku astronoma. To plenerowa akcja teatralna upamiętniająca dokonania wielkiego astronoma i gdańszczanina.

Dzisiaj, ciąg dalszy Święta Gdańskiej Nauki 2017 pod hasłem:„Gdańsk uczy się od przyrody”
- Przyroda była i jest inspiracją wszystkich najbardziej wartościowych wynalazków. Szukając nowych leków na choroby cywilizacyjne czy odpoczynku od miejskiego zgiełku coraz częściej zwracamy się ku naturze - przekonują organizatorzy. - Warsztatami „Gdańsk uczy się od przyrody” chcemy pokazać, że jesteśmy częścią Przyrody i by żyć w zgodzie z jej rytmem należy najpierw dobrze ją poznać. Cykl warsztatów dedykowanych uczniom szkół podstawowych (klas 4-6) oraz gimnazjalistom.

Data i miejsce: 31.01.2017r Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej
ul. Polanki 51, Gdańsk Oliwa. ZAPISY: Termin i godzina do ustalenia telefonicznego: 58 301 80 99

Kolejną propozycją są na wtorek Warsztaty bębniarskie w godz. 12:00 i 13:30. A także o godz. 18.00
Warsztaty bębniarskie dla najmłodszych (w wieku 10-15 lat), to podróż do świata egzotycznych instrumentów i rytmu. Gra na bębnach jest znakomita jako pierwszy kontakt z instrumentem i muzyką.
Dzieci mają wręcz intuicyjne poczucie rytmu - zapewniają organizatorzy - a my tworzymy jedynie możliwość na twórcze wykorzystanie tej zdolności. Wspólne muzykowanie, oprócz rozwoju rytmiki i koordynacji ruchowej, ma również walory rozrywkowe, edukacyjne, kulturowe i estetyczne. Ponadto zajęcia są potężną dawką radości i energii. Realizowanie siebie poprzez rytm przynosi satysfakcję, wpływa na wzrost poczucia pewności siebie, neutralizuje stres, poprawia koncentrację i pamięć oraz podnosi efektywność pracy w grupie. Współtworzenie spójnej melodii jednoczy uczestników, tworzy atmosferę akceptacji i współpracy oraz zachęca do przekraczania własnych granic.
Data i miejsce:31.01.2017 r.
Scena Muzyczna
Powstańców Warszawskich 25, 22-100 Gdańsk
Zapisy prowadzone przez Fundację Gdańska: [email protected]

Dalej we wtorek: Gdańsk się uczy…chemii od kuchni godz. 12:00/13:00
Na warsztatach udowodnimy, że kuchnia to tak naprawdę wielkie laboratorium chemiczne, w którym zachodzi mnóstwo procesów takich jak smażenie, pieczenie, gotowanie, a w głównej roli występują w niej tłuszcze, sole i cukry. Do przeprowadzenia zaskakujących eksperymentów , wykorzystamy doskonale wszystkim znane produkty - zapewniają twórcy warsztatów - znajdujące się w każdej lodówce czy szufladzie z przyprawami.
Zajęcia przeznaczone są dla grup zorganizowanych dzieci od 4 do 12 roku życia.

Data i miejsce: 31.01.2017r.
EduPark – Centrum Edukacji dla Dzieci i Młodzieży Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego
ul. Trzy Lipy 3 budynek C; 80-172 Gdańsk

ZAPISY: Tel. 58 739-61-47

Na czasie będzie także wykład „Smog – historia – dzień dzisiejszy”, 31 stycznia o godz. 10:15
Powietrze, którym oddychają Polacy jest najbardziej zanieczyszczone w całej Unii Europejskiej. Każdego roku zabija ono więcej mieszkańców naszego kraju niż wypadki samochodowe.

W ramach obchodów Święta Gdańskiej Nauki profesor Jacek Namieśnik, rektor Politechniki Gdańskiej, spotka się z uczniami Zespołu Szkół Sportowych i Ogólnokształcących im. Janusza Kusocińskiego.

– Smog jest przykładem antropopresji, czyli wpływu człowieka na środowisko przyrodnicze. Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje: smog typu londyńskiego, związany z emisją do atmosfery zanieczyszczeń powstających w procesach spalania paliw głównie do celów energetycznych oraz smog fotochemiczny, powstający w wyniku emisji do powietrza zanieczyszczeń z silników pojazdów mechanicznych. Każdy rodzaj smogu inaczej oddziałuje na stan środowiska i organizmy żywe – tłumaczy na stronie _http://janheweliusz.fundacjagdanska.p_l profesor Namieśnik.

Wykład odbędzie się 31 stycznia o godzinie 10.15 w Zespole Szkół przy ulicy Subisława 22 w Gdańsku i ma charakter otwarty, ale konieczna jest także wcześniejsza rejestracja (Dział Promocji PG, tel. 58 348 60 68, e-mail: [email protected]).

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto