Szlachetna Paczka: Zrób paczkę i pomóż najuboższym rodzinom z Twojej okolicy

aagusiak
aagusiak
Szlachetna Paczka
Poza Twoim domem jest świat, w którym tysiące rodzin przegrywa z biedą. Do przerwy! Pomóż wygrać im w drugiej połowie życia! Więcej szczęścia jest w dawaniu, niż w braniu.

Na stronie www.szlachetnapaczka.pl jeszcze do 9 grudnia każdy będzie mógł wybrać jedną z rodzin i specjalnie dla jej członków przygotować wyjątkową paczkę na Boże Narodzenie.

Tegoroczne hasło Szlachetnej Paczki to "Do przerwy 0:3", które nawiązuje do słynnego meczu Ligi Mistrzów pomiędzy AC Milan i FC Liverpool. Drużyna Liverpoolu, w której na bramce stał Jerzy Dudek, do przerwy przegrywała 0:3. Zawodnikom udało się jednak zwyciężyć.

Mecz przeszedł do historii, jako symbol przezwyciężenia pozornie beznadziejnej sytuacji. Dziś, wszystkim rodzinom w ciężkiej sytuacji chcemy powiedzieć: to, że przegrywacie, nie znaczy, że nie możecie wygrać w drugiej połowie swojego życia! Każdemu, kto zmaga się z biedą i traci siły, by walczyć dalej, kibicują tysiące wolontariuszy i darczyńców Szlachetnej Paczki! Razem możemy wygrać ten mecz.

Tegoroczna Szlachetna Paczka przekaże pomoc aż 10 tysiącom rodzin potrzebującym. W akcję już zaangażowało się prawie 8 tysięcy wolontariuszy, działających w 400 rejonach w całym kraju.

Wyobraź sobie rodzinę, którą wybrałeś. Ich marzenia są dla Ciebie tak proste do spełnienia, robiąc dla nich paczkę udowodnisz, że każde marzenie i każdy człowiek jest ważny. Dasz Im wiarę w to, że oni też są ważni.

Zobacz, jak krok po kroku możesz zorganizować paczkę:

1.
Zorganizuj kilkuosobową grupę ludzi np. znajomych, rodzinę, dzieci w klasie, jeden dział w pracy i opowiedz im o paczce.
2.
3.
Przygotujcie paczkę dla rodziny odpowiadając na jej potrzeby i w dniach 9-11 grudnia zawieźcie ją do magazynu.