To już nie pech

(kast)
Piłkarze Gryfa Wejherowo znowu zawiedli.
Piłkarze Gryfa Wejherowo znowu zawiedli. Fot. Sławomir Ptasznik
Kolejny zawód sprawili swoim sympatykom piłkarze Gryfa Wejherowo. W sobotę przegrali u siebie ze Spartą Brodnica 0:1 (0:0). Trener Wojciech Bork zapowiedział, że w zespole zajdą zmiany.

Kolejny zawód sprawili swoim sympatykom piłkarze Gryfa Wejherowo. W sobotę przegrali u siebie ze Spartą Brodnica 0:1 (0:0). Trener Wojciech Bork zapowiedział, że w zespole zajdą zmiany. - Będziemy rozpatrywali różne warianty - powiedział. - Przede wszystkim personalne, mimo ubóstwa kadrowego. Sam też zastanowię się nad rezygnację z funkcji trenera.

Gryfici mieli to spotkanie wygrać. Tak przynajmniej twierdzili zawodnicy. Szkoda tylko, że na boisku widać to było jedynie do przerwy. W tym czasie Gryf wyraźnie przeważał. Tak naprawdę po 45 minutach mogło być 3:0 i po meczu. Piłka jednak nie chciała wpaść do siatki brodniczan. Piotr Zagórski trafił w słupek, a Wojciechowie - Wasiek i Pięta w poprzeczkę.
- To już chyba nawet nie jest pech - przyznał Bork. - Zwyczajnie, brakuje nam umiejętności.
Szczególnie uwidoczniło się to po przerwie. Po stracie bramki gra Gryfa przypominała bezładną kopaninę. Zawodnicy nie wierzyli w możliwość odwrócenia losów pojedynku.

Sparta grała niewiele lepiej, ale raz dopisało jej szczęście. W 59 min, po faulu Waśka, goście egzekwowali rzut wolny z 18 metrów. Piłkę szybko i sprytnie rozegrali Dominik Dulas, Tomasz Zgórka oraz Jakub Zabłocki, a ten ostatni umieścił ją w siatce.
- Ten wariant ćwiczymy na treningach. W meczu wyszło to chłopcom dopiero po raz pierwszy - cieszył się szkoleniowiec gości, Mariusz Modracki.

Gryf Wejherowo - Sparta Brodnica 0:1 (0:0)

Bramka: Jakub Zabłocki (59)

Żółte kartki: Michał Freiberg, Krzysztof Jezierski (Gryf) oraz Dominik Dulas (Sparta)

Sędziował Arkadiusz Augustyniak (Szczecin)

Widzów 200

Gryf: Chamera - Pendowski, Magulski, Freiberg - Stanek (70 Bach), Wasiek, Jezierski, Zagórski, Adamus (60 Grudzień) - Pięta, Nowacki.