Trefl przegrał na wyjeździe z Kotwicą. Kotwica Kołobrzeg - Trefl Sopot 64:59

Lider z Sopotu pokonany. Po bardzo dobrym meczu Kotwica ...
Lider z Sopotu pokonany. Po bardzo dobrym meczu Kotwica ... Jacek Wójcik
Lider z Sopotu pokonany. Po bardzo dobrym meczu Kotwica Kołobrzeg pokonała Trefl Sopot 64:59.

Trefl był zdecydowanym faworytem i swoje aspiracje potwierdził w pierwszych minutach, prowadząc 12:4, ale od ok. piątej minuty rozpoczął się koncert Kotwicy. Już po drugiej kwarcie było 27:22 dla gospodarzy, a po trzeciej 46:39.

Później Kotwica zaczęła popełniać błędy i w czwartej kwarcie przewaga zmalała do czterech oczek, ale ostatecznie mecz zakończył się wygraną 64:59.

Nie tylko dobra dyspozycja Kotwicy zadecydowała o wygranej na własnym obiekcie. Trefl miał fatalną skuteczność w rzutach z gry (36 proc.) i jeszcze gorszą rzutów osobistych (35 proc.).

Mimo porażki, Trefl pozostaje liderem Tauron Basket Ligi. Kotwica jest czwarta.

Kotwica Kołobrzeg - Trefl Sopot 64:59

(15:16, 12:6, 19:17, 18:20)

Kotwica: Brandwein 18, Kęsicki 12, Sapp 12, Harris 6, Wichniarz 6, Djurić 5, Holmes 2, Diduszko 2, Kwiatkowski 1.

Trefl: Turek 26, Koszarek 12, Wiśniewski 9, Waczyński 6, Mallett 2, Stefański 2, Cummings 2, Dylewicz 0, Burgess 0.

Zobacz zdjęcia i wideo na portalu Głosu Koszalińskiego.