Udane rozpoczęcie sezonu Pomorza Seahawks

Pomimo obaw, w niedzielnym meczu pierwszej kolejki piątego sezonu rozgrywek Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego Pomorze Seahawks pewnie pokonało w Gdańsku Kozły Poznań 19:0.

Początek meczu to badanie się przez obie drużyny, ale też dużo niedokładności, co może świadczyć o braku ogrania - w końcu był to pierwszy mecz sezonu. W pierwszych minutach zawodnicy Kozłów Poznań otrzymali bardzo dużo kar za proste faule.

Pierwsze punkty padły dopiero w drugiej połowie, która zakończyła się wynikiem 7:0 po przyłożeniu Damiana Bijana po dziewięciojardowym podaniu Macieja Siemaszko i jego podwyższeniu.

W kolejnych dwóch kwartach również pojedyncze akcje decydowały o punktach. Najpierw w trzeciej osłonie sześć punktów zdobył przyłożeniem Daniel Kokoszka po akcji biegowej. W ostatniej kwarcie wynik ustalił Kamil Lipka.

W składzie Jastrzębi bardzo dobrze zagrał nowy nabytek - Amerykanin Cornelius Lambert. Chociaż w Gdańsku przebywał raptem cztery dni, to nie widać było braków w przygotowaniu, a sam zawodnik zdominował walkę w linii, przez co Kozły bardzo rzadko przeprowadzały akcje biegowe jego stroną.

- Jestem zadowolony z gry Corneliusa, chociaż jeszcze nie widzieliśmy takiego Lamberta, jakim chcielibyśmy go zobaczyć - powiedział po meczu trener drużyny Maciej Cetnerowski.

Swój kolejny ligowy mecz Pomorze Seahawks rozegrają 11 kwietnia, gdy na wyjeździe zmierzą się z aktualnymi mistrzami PLFA - AZS Silesia Miners.

Pomorze Seahawks - Kozły Poznań 19:0

(0:0, 7:0, 6:0, 6:0)