Wierzyca Pelplin - Ceramik Łubiana 1:0 (1:0)

(pb)
Bramkarz Wierzycy, Sebastian Meier, w meczu z Ceramikiem do końca zachował czyste konto, a pelplińscy kibice wreszcie doczekali się tej wiosny kompletu punktów swych ulubieńców.
Pierwszej wygranej w rundzie wiosennej rozgrywek II grupy V ligi doczekali się futboliści pelplińskiej Wierzycy. W XXI kolejce podopieczni trenera Jacka Imianowskiego pokonali przed własną publicznością Ceramika Łubiana ...

Pierwszej wygranej w rundzie wiosennej rozgrywek II grupy V ligi doczekali się futboliści pelplińskiej Wierzycy. W XXI kolejce podopieczni trenera Jacka Imianowskiego pokonali przed własną publicznością Ceramika Łubiana 1:0 (1:0).

W I połowie obie jedenastki stwarzały zagrożenie pod bramkami, lecz na pierwszego gola kibice czekali aż trzy kwadranse. Pierwsi mogli objąć prowadzenie goście, kiedy to po niefortunnej interwencji pelplińskiego obrońcy piłka trafiła w słupek. Gdy mijało pół godziny gry ładnym dalekim strzałem z rzutu wolnego popisał się Łukasz Racki, jednak futbolówka poszybowała minimalnie nad poprzeczką. Kwadrans później, również egzekwując rzut wolny, za faul na Łukaszu Wernerze, pelpliński snajper już się nie pomylił. Precyzyjnie przymierzył nad ustawionym murem i piłka zatrzepotała w siatce ku uciesze miejscowych kibiców.

Tzw. bramka do szatni podcięła skrzydła gościom, bowiem w II połowie oddali całkowicie inicjatywę miejscowym. A ci stworzyli kilka sytuacji do strzelenia kolejnych goli, lecz brakowało im precyzji lub z opresji zwycięsko wychodził bramkarz przyjezdnych. Dogodne okazje do podwyższenia rezultatu zmarnowali m.in. Jarosław Steinborn, Marcin Pałubicki, Mariusz Wroński i strzelec gola wartego dla Wierzycy trzy punkty, Racki.
- Szczególnie w I połowie był to typowy mecz walki, jednak w przeciągu całego spotkania to my stworzyliśmy więcej sytuacji bramkowych, więc zwyciężyliśmy w pełni zasłużenie - stwierdził szkoleniowiec Wierzycy. - Staraliśmy się wygrać w większych rozmiarach, ale napastnikom brakowało trochę szczęścia i precyzji. Mimo to wyróżniającymi się postaciami w drużynie byli właśnie ofensywni gracze, szczególnie Łukasz Racki i Jarosław Steiborn. Na pochwały zasłużył też młody (ur. 1985 - przyp. aut.) Damian Seroka. Dotychczas dawał jedynie krótkie zmiany w ataku, a w meczu z Ceramikiem zagrał pełne 90 minut udanie debiutując w linii pomocy. Mam nadzieję, że przełamaliśmy kryzys i z meczu na mecz będziemy grać coraz lepiej.

• Wierzyca - Ceramik 1:0 (1:0)

• Bramka: Łukasz Racki (45). Wierzyca: Meier - Urbański, Werner (46 (Loda), Pałubicki, Pawłowski, Racki, Sak, Wroński, Seroka, Szatkowski (72 Szpojnarowicz), Steinborn.