Wisła Kraków - Gedania 1:3

(stan)
Cenne zwycięstwo odniosły siatkarki Gedanii, które pokonały w Krakowie ostatnią w tabeli Wisłę 3:1 (29:27, 15:25, 15:12, 25:20). Gedania: Bełcik, Reimus, Drzewiczuk, Szajek, Kruk, Wiśniewska, Siwka (libero) oraz ...

Cenne zwycięstwo odniosły siatkarki Gedanii, które pokonały w Krakowie ostatnią w tabeli Wisłę 3:1 (29:27, 15:25, 15:12, 25:20). Gedania: Bełcik, Reimus, Drzewiczuk, Szajek, Kruk, Wiśniewska, Siwka (libero) oraz Kuczyńska, Sołodkowska, Ordak.

Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia Gedanii 4:0. Punkty gdańszczanki zdobyły kiedy na zagrywce była Karolina Wiśniewska, zastępująca Dominikę Kuczyńską. Nasze siatkarki wygrywały już 7:2 i 8:3, aby roztrwonić przewagę. Kiedy Wisła prowadziła 19:17 świetnie zagrała Emilia Reimus, dzięki której ponownie Gedania objęła prowadzenie 22:19. O wygranej w pierwszej partii przesądziły atak Reimus, a następnie błąd Wisły w ataku.

Drugi set to słabsza gra gdańszczanek i pewne zwycięstwo Wisły. Z kolei w trzeciej partii wyraźnie dominowały gdańszczanki. Bardzo dobrze blokowały i skutecznie atakowały. Czwarty set zaczął się od remisu 3:3. Wówczas na zagrywce stanęła Agnieszka Drzewiczuk i Gedania zdobyła kolejnych osiem punktów. Wprawdzie krakowianki zmniejszyły straty do 17:19., ale znowu dała o sobie znać Drzewiczuk...

- Jestem zadowolony z gry dziewczyn w trzecim i czwartym secie. Zdobyliśmy blokiem 24 punkty, a przez zagrywkę 15. Kuczyńska powinna poddać się operacji, ale bez niej nie wygramy żadnego meczu. Wchodzi na parkiet, ale na krótko - powiedział Witold Jagła, trener Gedanii.