Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wraca temat Lasów Państwowych na Pomorzu. Bartłomiej Obajtek zapowiada złożenie doniesienia do prokuratury na Minister Klimatu i Środowiska

OPRAC.:
Kamil Kusier
Kamil Kusier
Wraca temat Lasów Państwowych na Pomorzu. Bartłomiej Obajtek zapowiada złożenie doniesienia do prokuratury na Minister Klimatu i Środowiska
Wraca temat Lasów Państwowych na Pomorzu. Bartłomiej Obajtek zapowiada złożenie doniesienia do prokuratury na Minister Klimatu i Środowiska Jakub Steinborn
Były już dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku Bartłomiej Obajtek w przyszłym tygodniu zamierza złożyć zawiadomienie do prokuratury na Minister Klimatu i Środowiska Paulinę Henning-Kloskę, dowiedział się "Dziennik Bałtycki".

Bartłomiej Obajtek w Lasach Państwowych pracuje od ponad 20 lat. Stanowisko dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku objął w 2018 roku i nieprzerwanie sprawował je do 15 stycznia 2024 roku.

Jak dowiedział się "Dziennik Bałtycki", w przyszłym tygodniu Bartłomiej Obajtek złoży doniesienie do Prokuratury na Minister Klimatu i Środowiska w zakresie nieprawnego działania nakierowanego wyłącznie na cele medialne i propagandowe, znieważenia, zastraszania, wywieranie nacisków oraz szerzenie mowy nienawiści oraz wprowadzenie organów kontroli w błąd.

- To działanie na szkodę Skarbu Państwa i Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe Nadleśnictwa Gdańsk - mówi Bartłomiej Obatejk.

Jak informuje Ministerstwo Klimatu i Środowiska, zawiadomienie wysłane do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku dotyczy podejrzenia o popełnienie przestępstwa z art. 231 ust. 1 i 2 Kodeksu Karnego, polegającego na niedopełnieniu przez dyrektora RDLP w Gdańsku, Bartłomieja Obajtka, obowiązków wynikających z polecenia Ministra Klimatu i Środowiska z 5 stycznia 2024 r., poprzez aktywne uczestniczenie w czynnościach zmierzających do sprzedaży oraz zawarcie przedwstępnej umowy sprzedaży lokalu w Gdyni.

Zdaniem Ministerstwa Klimatu i Środowiska to działanie na szkodę interesu publicznego, zmierzające do osiągnięcia korzyści majątkowej w postaci bonifikaty w wysokości 95% rzeczywistej wartości nieruchomości.

Z tymi zarzutami nie zgadza się były dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku Bartłomiej Obajtek, który zarzuca minister, że jej działanie nakierowane jest wyłącznie na pobudzenie aktywności medialnej, dyskredytację jego osoby oraz Lasów Państwowych, a także nacechowane jest działalnością propagandową, mającą na celu znieważenie i zastraszenie Bartłomieja Obajtka.

Minister Klimatu i Środowiska wszczęła kontrolę w Lasach Państwowych 4 stycznia 2024 roku. Kontrola dotyczy kwestii wynajmowania i zbywania nieruchomości przez jednostki organizacyjne Lasów Państwowych na rzecz pracowników, członków ich rodzin i innych uprawionych osób, znajdujących się w zasobach Nadleśnictwa Gdańsk, RDLP w Gdańsku oraz polityki kadrowej w RDLP w Gdańsku i Nadleśnictwie Gdańsk. Kontrola trwa i przewidziana jest na najbliższe kilka tygodni.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto