Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wszystko o laserowej korekcji wzroku

artykuł sponsorowany
artykuł sponsorowany
Nieostre widzenie ogranicza Twoje życie? Nie możesz uprawiać wymarzonych sportów lub zawodu? Męczą Cię niewygody związane z okularami lub soczewkami kontaktowymi? Dowiedz się, czy laserowa korekcja wzroku nie jest rozwiązaniem Twoich problemów:

Odpowiedzi na kilka najczęściej zadawanych pytań nt. laserowej korekcji wzroku udziela dr Witold Czuszyński - Kierownik Działu Laserowej Korekcji Wzroku BLIKPOL w Centrum Medycznym "KARDIOTEL" w Sopocie. Więcej informacji znajdziesz na www.blikpol.pl

Jakie wady wzroku kwalifikują się do zabiegu?
Krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm i starczowzroczność.

Czy dziś można już wykonywać zabiegi przy dużych, kombinowanych wadach wzroku? Czy są jakieś ograniczenia?
We współczesnej chirurgii refrakcyjnej istnieje tak wiele różnych metod, że zdecydowaną większość wad wzroku można skorygowana za pomocą jednej z nich.

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu? Jakie warunki musi spełniać pacjent, żeby zostać zakwalifikowany?
Warunkiem koniecznym jest szczegółowe, czasem nawet dwugodzinne, badanie kwalifikujące do operacji. Ponadto wada musi być stabilna w ciągu minionego roku. Zazwyczaj nie wykonuje się takich operacji przed 21 i po 65 roku życia.
Istnieją też pewne przeciwwskazania do wykonania laserowej korekcji wzroku, takie jak np. zespół suchego oka, kłopoty z rogówką, zbyt cienka rogówka, stany zapalne oczu, niedowidzenie dużego stopnia, urazy gałki ocznej, zez, okres ciąży i karmienia piersią, niektóre choroby czy silne alergie.

Zdecydowana większość ludzi jest dobrymi kandydatami dla zabiegu laserowej korekcji wzroku, ale aby się upewnić warto umówić się na konsultację z lekarzem.

Czy można wykonać zabieg od razu na dwoje oczu?
Tak, najczęściej wykonuje się zabiegi obu oczu bezpośrednio jedno po drugim.

Czy po zabiegu mogą wystąpić komplikacje, a jeśli tak to jakie?

Dzięki dokładnej selekcji podczas badania kwalifikującego oraz stosowania nowoczesnych urządzeń podczas badania i zabiegu komplikacje występują niezwykle rzadko. Jednak może wystąpić uczucie suchości oczu, przymglenie rogówki, stan zapalny, które z czasem ustąpią.

Czy wspomniane dolegliwości znikają po pewnym czasie i jeśli tak to po jakim?

W zdecydowanej większości nie występują wcale, lecz jeśli już się pojawią, to ustępują w czasie od kilku tygodni do kilku miesięcy. Bardzo rzadko może się zdarzyć, że minimalne dolegliwości pozostaną i trzeba będzie na przykład dodatkowo nawilżać oczy za pomocą sztucznych łez.

Jak długo trwa rekonwalescencja?
Po zabiegu LASIK czy Advanced CustomVue metodą LASIK dobre widzenie zazwyczaj jest już następnego dnia, po innych nieco później. Po Epi-LASIK lub PRK zadowalające widzenie pojawia się po zdjęciu opatrunkowych soczewek kontaktowych - z reguły na trzeci dzień po zabiegu. Następnie stopniowo poprawia się wraz z całkowitym wygojeniem się nabłonka rogówki w ciągu kilku tygodni. Jednak zaleca się odpoczynek trwający około tygodnia po operacji niezależnie od metody.

A co z widzeniem w nocy po wykonanym zabiegu? Czy możemy mieć problemy z "nocnym widzeniem"?
Czasami występuje efekt halo u osób z szerokimi źrenicami.
Jest to coś w rodzaju poświaty lub aureoli występującej w ciemności wokół źródeł światła. W naturze można czasami zaobserwować takie zjawisko wokół księżyca w mroźną noc. Najczęściej efekt ten ustępuje w ciągu sześciu miesięcy.

Czy po zabiegu można prowadzić samochód? Czy można ponownie uprawiać sport?

Po zabiegu LASIK zazwyczaj można prowadzić następnego dnia, po innych po tygodniu. Jednym z czynników inspirujących do stworzenia metod laserowej korekcji wzroku było umożliwienie swobodnego uprawiania sportu przez ludzi z wadami wzroku.

Czy może się zdarzyć, że za jakiś czas wada wzroku powróci?
Bardzo rzadko, jednak zazwyczaj istnieje możliwość ponownej korekcji po stabilizacji wady.

Nikt nie ma oczu takich jak Ty! Dlatego Blikpol Sopot oferuje zabiegi całkowicie szyty na miarę: Advanced CustomVue metodą Lasik lub Epi-Lasik. Uwolnij się od okularów, odwiedź www.blikpol.pl!

Warto zajrzeć: Serwis specjalny - zdrowie i uroda

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Co to jest zapalenie gardła i migdałków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto