Sprawdź aktualne informacje od naszej redakcji o wynikach w serwisie Wybory Samorządowe 2018
Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.
– kandydat otrzymał mandat
Okręg 1
gmina Chorkówka
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
-
1
Kazimierz Gładysz
435
(7,99%)
-
2
Małgorzata Pelczar
167
(3,07%)
-
3
Marian Janik
351
(6,45%)
-
4
Aneta Maria Munia-Skrzęta
153
(2,81%)
-
5
Dariusz Augustyn Bator
247
(4,54%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE DLA POWIATU KROŚNIEŃSKIEGO
-
2
Paweł Przetacznik
285
(5,23%)
-
1
Kazimierz Zygmunt Krężałek
231
(4,24%)
-
4
Edmund Kochański
65
(1,19%)
-
3
Maria Czesława Dłużniewska
60
(1,10%)
-
5
Leokadia Liwosz
169
(3,10%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
2
Alicja Kłosowicz
84
(1,54%)
-
1
Mieczysław Adam Wawszczak
136
(2,50%)
-
3
Natalia Wiktoria Matelowska
41
(0,75%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
2
Wacław Kamiński
244
(4,48%)
-
1
Monika Subik
1 296
(23,80%)
-
4
Anna Szydło
394
(7,23%)
-
3
Jerzy Szczur
433
(7,95%)
-
5
Stanisław Adam Sajdak
453
(8,32%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
-
1
Daniel Jan Janocha
79
(1,45%)
-
3
Adrian Sanocki
40
(0,73%)
-
2
Justyna Katarzyna Frużyńska
61
(1,12%)
-
4
Barbara Ewa Godzisz
22
(0,40%)
Okręg 2
gmina Dukla, gmina Jaśliska
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
-
1
Zenon Fedak
531
(7,84%)
-
2
Katarzyna Dubis
378
(5,58%)
-
6
Krzysztof Zbigniew Dłużniewski
349
(5,15%)
-
3
Wiktor Zenon Madej
320
(4,73%)
-
4
Janina Teresa Bałon
56
(0,83%)
-
5
Anna Borek
130
(1,92%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE DLA POWIATU KROŚNIEŃSKIEGO
-
5
Anna Delimata
101
(1,49%)
-
4
Józef Bek
527
(7,78%)
-
3
Wiesław Jan Jakieła
173
(2,56%)
-
1
Małgorzata Walaszczyk-Faryj
257
(3,80%)
-
2
Stanisław Antoni Józefczyk
394
(5,82%)
-
6
Sylwia Farbaniec
135
(1,99%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
1
Piotr Wojciech Urban
0
(0%)
-
2
Halina Żak
0
(0%)
-
3
Jacek Marek Koszczan
0
(0%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
2
Bogusław Stefan Gwiżdż
470
(6,94%)
-
3
Katarzyna Anna Reczkowska-Buryła
552
(8,15%)
-
5
Iwona Janas
365
(5,39%)
-
4
Józefa Winnicka-Sawczuk
685
(10,12%)
-
6
Artur Kazimierz Paczkowski
645
(9,53%)
-
1
Andrzej Krężałek
703
(10,38%)
Okręg 3
gminy: Iwonicz-Zdrój, Rymanów
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
-
2
Bogusław Stanisław Zaforemski
285
(2,81%)
-
5
Anna Gładysiewicz
147
(1,45%)
-
1
Józef Turek
437
(4,32%)
-
3
Aneta Białowąs
84
(0,83%)
-
6
Janusz Stanisław Czubski
133
(1,31%)
-
4
Andrzej Ceglarz
159
(1,57%)
-
7
Anna Teresa Szmyd
71
(0,70%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE DLA POWIATU KROŚNIEŃSKIEGO
-
2
Daniel Łukasz Piwowar
579
(5,72%)
-
6
Magdalena Grażyna Bolanowska
56
(0,55%)
-
3
Dorota Danuta Świstak
479
(4,73%)
-
1
Rafał Krzysztof Janiga
300
(2,96%)
-
4
Małgorzata Maria Jakubowicz
249
(2,46%)
-
5
Maria Jadwiga Szkutnik
133
(1,31%)
-
7
Łukasz Aszklar
215
(2,12%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
4
Zofia Urszula Wołosiak
37
(0,37%)
-
3
Andrzej Krukar
207
(2,04%)
-
2
Katarzyna Małgorzata Rysz-Jęczkowska
346
(3,42%)
-
5
Mariola Ryglewicz
42
(0,41%)
-
1
Tadeusz Kaleniecki
242
(2,39%)
-
6
Bogdan Piotr Wronkowicz
25
(0,25%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
2
Grzegorz Nieradka
1 064
(10,51%)
-
3
Stanisław Tadeusz Kenar
484
(4,78%)
-
7
Maria Barbara Śliwka
456
(4,50%)
-
5
Janusz Jerzy Dąbrowski
256
(2,53%)
-
4
Krystyna Przybyła-Ostap
393
(3,88%)
-
6
Maria Małgorzata Parylak
870
(8,59%)
-
1
Jan Pelczar
2 211
(21,84%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
3
Beata Maria Wielgos-Zima
28
(0,28%)
-
2
Wiesława Józefa Łoś
27
(0,27%)
-
1
Andrzej Ludwik Jakubczyk
110
(1,09%)
Okręg 4
gmina Jedlicze
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
-
5
Andrzej Piotr Gorczyca
46
(0,77%)
-
1
Zbigniew Józef Sanocki
719
(12,05%)
-
4
Zofia Helena Biedroń
42
(0,70%)
-
2
Bożena Marszałek
38
(0,64%)
-
3
Robert Piotr Cieśla
119
(1,99%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE DLA POWIATU KROŚNIEŃSKIEGO
-
2
Piotr Bril
637
(10,68%)
-
1
Wojciech Tomkiewicz
559
(9,37%)
-
3
Barbara Jasłowska
123
(2,06%)
-
5
Tadeusz Wojciech Leśniak
159
(2,66%)
-
4
Grażyna Barbara Twardzik
165
(2,77%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
1
Piotr Tadeusz Waśko
641
(10,74%)
-
2
Joanna Lucyna Stefanik
70
(1,17%)
-
5
Mariusz Giemza
84
(1,41%)
-
4
Magdalena Wioletta Nawrocka
141
(2,36%)
-
3
Paweł Piotr Szczepanek
16
(0,27%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
1
Marcin Stanisław Józefowicz
437
(7,32%)
-
4
Ryszard Pasterczyk
281
(4,71%)
-
5
Lidia Joanna Lipka
252
(4,22%)
-
2
Zygmunt Tadeusz Ginalski
844
(14,14%)
-
3
Agata Małgorzata Kazalska
403
(6,75%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
3
Florian Bogdan Soszyński
21
(0,35%)
-
2
Maria Rodzinka
80
(1,34%)
-
4
Elżbieta Janina Krzysztyniak
19
(0,32%)
-
1
Adam Antoni Olbrecht
71
(1,19%)
Okręg 5
gminy: Korczyna, Wojaszówka
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
-
1
Adolf Kasprzyk
1 265
(15,59%)
-
2
Jan Stanisław Krygowski
513
(6,32%)
-
3
Barbara Stefańska
226
(2,79%)
-
4
Tadeusz Ludwik Wojnar
247
(3,04%)
-
5
Maria Zofia Panek
94
(1,16%)
-
6
Renata Pelczar
210
(2,59%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE DLA POWIATU KROŚNIEŃSKIEGO
-
2
Andrzej Marek Urbanek
481
(5,93%)
-
6
Czesław Józef Szmyd
123
(1,52%)
-
1
Iwona Agnieszka Stefanik
1 104
(13,61%)
-
3
Jan Rogalski
312
(3,85%)
-
4
Anna Pasieka
158
(1,95%)
-
5
Elżbieta Guzek
175
(2,16%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
1
Andrzej Antoni Dziugan
874
(10,77%)
-
2
Marian Kazimierz Pelczar
1 054
(12,99%)
-
4
Barbara Halina Słowik
226
(2,79%)
-
5
Hubert Tomasz Wierdak
446
(5,50%)
-
6
Krystyna Maria Banaś
186
(2,29%)
-
3
Renata Urszula Trybus
419
(5,16%)
Okręg 6
gminy: Krościenko Wyżne, Miejsce Piastowe
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
-
1
Aleksander Mercik
955
(11,17%)
-
3
Paweł Krzysztof Zajdel
148
(1,73%)
-
5
Jolanta Marta Niziołek
75
(0,88%)
-
6
Waldemar Sajdak
95
(1,11%)
-
4
Krystyna Ewa Wyżkiewicz
37
(0,43%)
-
2
Bożena Maria Kuźnar
55
(0,64%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE DLA POWIATU KROŚNIEŃSKIEGO
-
2
Edward Marszałek
592
(6,92%)
-
1
Teresa Sirko
663
(7,75%)
-
4
Piotr Jan Drozd
57
(0,67%)
-
3
Marta Such
450
(5,26%)
-
5
Stanisława Helena Gawlik
245
(2,86%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
1
Iwona Jurczyk
350
(4,09%)
-
2
Paweł Rajmund Wołejsza
150
(1,75%)
-
4
Marian Andrzej Płoucha
89
(1,04%)
-
3
Ewa Bereś
135
(1,58%)
-
6
Gabriela Karolina Polak
43
(0,50%)
-
5
Grzegorz Piotr Zubel
22
(0,26%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
1
Andrzej Guzik
1 346
(15,74%)
-
5
Magdalena Justyna Hec-Mrozek
343
(4,01%)
-
3
Marek Jan Aftanas
728
(8,51%)
-
4
Tomasz Sieniawski
1 100
(12,86%)
-
2
Katarzyna Maria Daniłowicz
259
(3,03%)
-
6
Jolanta Pelczar
463
(5,41%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
2
Anna Żmur
26
(0,30%)
-
1
Andrzej Gromek
105
(1,23%)
-
3
Jerzy Wojciech Lipiński
22
(0,26%)