Zaliczka gospodarzy

(stan)
W środę rozegrane zostały pierwsze mecze barażowe o miejsce w czwartej lidze piłkarskiej w sezonie 2005/06. Na razie lepsi są grający u siebie wicemistrzowie klasy okręgowej.

W Gdańsku Polonia wygrała z Pomezanią Malbork 1:0 (1:0). Zwycięskiego gola strzelił w 27 minucie Łukasz Dobies. Od 64 minuty goście grali w dziesięciu, gdyż czerwoną kartką ukarany został Rafał Rzążewski i nie będzie mógł zagrać w meczu rewanżowym.
Więcej goli padło w Pelplinie, gdzie miejscowa Wierzyca ograła Gryf Wejherowo 2:1 (2:1). Bramki: 0:1 Bartosz Hoppa (23), 1:1 Piotr Wicek (36), 2:1 Krzysztof Rutkowski (45-karny). Tutaj z kolei gospodarze kończyli mecz w zdekompletowanym składzie, bo w 70 minucie czerwoną kartką ukarany został Tomasz Mazurek. Mecze rewanżowe odbędą się w sobotę o godz. 17.
Trzecią parę barażową tworzą Czarni Czarne i Jantar Ustka. Pierwszy mecz tych drużyn w czwartek o godz. 18.
Rozegrane zostały także trzy mecze w Pucharze Polski na szczeblu regionalnym. Wyniki: Radunia Stężyca - Kaszuby Heitz Połchowo 3:1 (1:1), Cartusia Kartuzy - Wierzyca Starogard 5:0 (0:0, 0:0), Bałtyk Gdynia - Orkan Semeko Rumia 0:3 (0:2).
W ćwierćfinałach PP zagrają: Jantaria Orkan Pobłocie - Start Mrzezino/Gryf Wejherowo (mecz tych drużyn 22.06), Polonia Gdańsk - Radunia Stężyca, Wierzyca Pelplin - Brda Przechlewo, Cartusia Kartuzy - Orkan Semeko Rumia (mecz w Rumi).