Zdjęcia z meczu Tauron GTK Gliwice - Legia Warszawa. Emocje były do samego końca. Gliwiczanie nie odczarowali swojej hali

Tomasz Kuczyński
29.03.2024 r. Orlen Basket Liga: Tauron GTK Gliwice - Legia Warszawa.
29.03.2024 r. Orlen Basket Liga: Tauron GTK Gliwice - Legia Warszawa. Arkadiusz Gola
SPORT. 29 marca 2024 roku w meczu 26. kolejki Orlen Basket Ligi koszykarzy Tauron GTK Gliwice przegrał z Legią Warszawa 100:105. Walka o zwycięstwo w tym spotkaniu trwała do ostatnich sekund. Zobacz ZDJĘCIA z PreZero Areny!

Zobacz zdjęcia z meczu - kliknijTUTAJ.

Tauron GTK Gliwice walczy o pozostanie w koszykarskiej ekstraklasie i musi szukać zwycięstw w każdym meczu. W poprzedniej kolejce drużyna trenera Pawła Turkiewicza dzielnie walczyła ze Stalą Ostrów Wielkopolski, ale przegrał 81:94.

- Bijemy się dalej. Zostało pięć meczów. Mam nadzieję, że odczarujemy Arenę Gliwice - powiedział trener Turkiewicz.

W kolejnym spotkaniu u siebie, w Wielki Piątek, gliwiczanie podejmowali Legię Warszawa. Przed tym meczem Tauron GTK zajmował 13. miejsce w tabeli (7 wygranych i 18 porażek), a Legia była szósta (14 zwycięstw i 11 przegranych).

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu Tauron GTK Gliwice - Legia Warszawa

Przegrana 14:28 pierwsza kwarta nie napawała optymizmem kibiców GTK, którzy pojawili się w hali wieczorem w Wielki Piątek i mieli nadzieję na prezent na święta w postaci zwycięstwa. Gospodarze wygrali jednak drugą część i na przerwę do szatni koszykarze schodzili z wynikiem 43:48.

W trzeciej kwarcie gliwiczanie wyszli na prowadzenie 49:48 po trzech rzutach wolnych Chrisa Czerapowicza. Zaczęła się walka kosz za kosz, a przechodzenie przechodziło z rąk do rąk. Nikt nie potrafił wypracować bezpiecznej przewagi. Przed czwartą kwartą było 68:73.

Gliwiczanie świetnie weszli w czwartą kwartę - głównie za sprawą Kadre Graya i Terry’ego Hendersona objęli prowadzenie 79:73! Legia nie dała za wygraną i odrobiła straty. Na niecałe 4 minuty przed końcem był remis 88:88. Tauron GTK Gliwice prowadził potem 91:88, ale szybko zrobiło się 91:92. Gospodarze mieli jeszcze punkt do przodu (93:92), jednak potem było już 95:101. Henderson trafił za 3 (98:101 na 25 sekund do końca), ale na więcej Legia już nie pozwoliła.

Tauron GTK Gliwice - Legia Warszawa 100:105 (14:28, 29:20, 25:25, 32:32)

Tauron GTK: Chris Czerapowicz 23, Terry Henderson 19, Kadre Gray 18, Koby McEwen 14, Łukasz Frąckiewicz 11, Martins Laksa 7, Tomasz Śnieg 4, Maciej Bender 4, Aleksander Busz 0.

Legia: Christian Vital 36, Michał Kolenda 15, Aric Holman 14, Loren Jackson 11, Marcel Ponitka 11, Grzegorz Kulka 8, Tyran De Lattibeaudiere 6, Josip Sobin 2, Raymond Cowels III 2.