Żeglarz z Chojnic pierwszy na Majorce. Pokonał 120 zawodników startujących w regatach Trofeo Pro-Rigging

Maria Sowisło
Jan Mucharski z CHKŻ Chojnice
Jan Mucharski z CHKŻ Chojnice źródło: PZŻ
Żeglarze z powiatu chojnickiego mają co świętować. Nastoletni Jan Mucharski wygrał regaty Trofeo Pro-Rigging rozegrane na Majorce.

Na starcie regat Trofeo Pro-Rigging na Majorce konkurencja była duża, bo stawiło się 120 młodych żeglarzy tylko w klasie Optimist. Do rozegrania mieli trzy wyścigi. I tak w pierwszym zawodnik Chojnickiego Klubu Żeglarskiego Jan Mucharski dopłynął jako pierwszy, a w kolejnych drugi i czarty. Ostatecznie sklasyfikowany został na pierwszym miejscu. Dobrze poszło też jego klubowemu koledze Stanisławowi Nosolowi. Zajął miejsce siódme. Byli to dwaj najwyżej sklasyfikowani zawodnicy z Polski.

Chojnicki Klub Żeglarski na Majorce reprezentowała także Natasza Micewicz. Rywalizację zakończyła na 30 miejscu.