Z chęci zachowania pamięci o legendzie dróg i jednoczesnej promocji transportu zbiorowego w Trójmieście w weekend odbędzie się „Rajd Ikarusa” .

W styczniu 2009 r. bezpowrotnie wycofano z eksploatacji gdańskiej komunikacji miejskiej autobusy marki Ikarus, które przez dziesiątki lat królowały na ulicach całej Polski. Choć pojazdy te ustąpiły miejsca nowoczesnemu
taborowi, to wciąż wiele osób mimo niskiego komfortu podróży wspomina je z sentymentem
- napisali organizatorzy VI Rajdu Ikarusa w Trójmieście.

12-13 września 2015r. odbędzie się szósta edycjarajdu Ikarusa. Podobnie, jak w każdej odsłonie trasa przejazdu prowadzić będzie przez miejsca w Trójmieście związane z komunikacją miejską np. zlikwidowanymi liniami autobusami, fragmentami nieużywanych torowisk tramwajowych czy też ważnymi punktami dla współczesnego transportu zbiorowego.

Rajd Ikarusa to impreza krajoznawczo-turystyczna skupiona na obszarze Trójmiasta. Jako jedna z nielicznych posiada charakter nocnej nawigacji, a długość trasy liczy ok. 100 kilometrów. Wśród startujących załóg są właściciele nie tylko nowoczesnych aut, ale także miłośnicy zabytkowych pojazdów.

- W tegorocznej VI edycji rajdu wystartuje 69 załóg - mówi Anita Płonowska załogi komandorskiej organizującej rajd. - Zobaczymy 61 mniej lub bardziej zabytkowych pojazdów. Wśród nich będą stare fiaty 125 p, maluchy, citroeny, mercedesy, polonezy caro itp. Przyjadą także nowsze wersje aut, ponieważ nasz rajd nie polega na ściganiu się, lecz - promocji regionu. Chcemy, aby załogi wykonując zadania, poznały Trójmiasto i najbardziej zapomniane zakątki komunikacji miejskiej.

[bStart: 12 IX 2015
godzina 20:30: zbiórka załóg startujących w rajdzie, możliwość obejrzenia pojazdów biorących udział w imprezie
godzina 21:00: odprawa załóg startujących w VI Rajdzie Ikarusa
godzina 21:40: start pierwszej załogi VI Rajdu Ikarusa
miejsce startu: Strefa Architektury (ul. Droszyńskiego 15, 80-381 Gdańsk)

meta: 13 IX 2015 ok. godziny 2-3 – zjeżdżanie się załóg startujących w V Rajdzie Ikarusa na metę

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!