Arka gładko pokonała Cartusię

Szymon Szadurski, PB
Kolejny sparing przed rozpoczęciem drugoligowego sezonu rozegrali wczoraj piłkarze Prokom Arki Gdynia. Na boisku treningowym GOSiR ich rywalem była III-ligowa Cartusia.

Kolejny sparing przed rozpoczęciem drugoligowego sezonu rozegrali wczoraj piłkarze Prokom Arki Gdynia. Na boisku treningowym GOSiR ich rywalem była III-ligowa Cartusia. Gospodarze wygrali 4:0 (1:0), ale grą nie zachwycili. Płynne akcje utrudniała jednak nasiąknięta jak gąbka po całodniowych deszczach murawa.

Kibice Arki mieli okazję zobaczyć w akcji nowych zawodników - Marka Szyndrowskiego, Marka Bastera i Michała Łabędzkiego. To jednak nie oni, lecz testowany w Gdyni, wpuszczony na boisku w drugiej połowie meczu 18-letni Jędrzej Florek, napastnik Chemika Bydgoszcz, zdobył dwie bramki dla gospodarzy. - Cieszę się, że przez pół godziny gry udało mi się zagrać kilka niezłych akcji - mówił po meczu zawodnik.

Zawodnika komplementował po spotkaniu trener Arki Wojciech Stawowy, odnośnie pozostania młodego gracza w Gdyni na dłużej wypowiadał się jednak ostrożnie.

- Wszedł w drugiej połowie i rozruszał naszą grę - powiedział o Florku szkoleniowiec Arki. - Trudno jednak oceniać go po 30-minutowym występie. Z całym szacunkiem dla Cartusii, ale to rywal trzecioligowy, podczas gdy my jeszcze niedawno występowaliśmy w pierwszej lidze. Florek taką dyspozycję, jaką zaprezentował podczas swojego pierwszego występu, musi potwierdzić na tle silniejszych drużyn.

Być może okazja do tego nadarzy się już dziś, bo Arka zagra na wyjeździe mecz sparingowy z Polonią Warszawa. Do spotkania tego szykowani są m.in. Andrzej Bledzewski i Marcin Chmiest, kolejni dwaj zakontraktowani przed sezonem gracze. Stawowy dał im wczoraj odpocząć.

- Bledzewskiego chcę zobaczyć w akcji w całym meczu, dlatego zagra pełne 90 minut z Polonią - mówi trener Arki. - Chmiest ma pewne zaległości motoryczne, więc muszę go ostrożnie wprowadzać w rytm meczowy. Ale w sparingu z Polonią na pewno pojawi się na placu gry.

W Arce testowany był wczoraj także 18-letni Kamil Hempel, pomocnik AC Perugia. Na boisku niczym szczególnym się nie wyróżnił.

Skład Arki

I połowa - Witkowski - Kowalski, Sobieraj, Szyndrowski, Kalousek - Moskalewicz, Łabędzki, Ława - Wachowicz, Dziedzic, Karwan. II połowa: Biecke - Sokołowski, Weinar, Płotka, Baster - Ulanowski, Mazurkiewicz, Bazler (60 Florek), Hempel - Kołodziejski, Niciński.

Bramki: Moskalewicz (22 min. rzut wolny), Niciński (67), Florek (69, 84).