Asseco Prokom Gdynia przegrał z Unicają Malaga 63:82 [zdjęcia]

Gdyńscy koszykarze przegrali wysoko w ostatnim meczu grupy C z Unicają Malaga. Podopieczni Tomasa Pacesasa wiedzieli jednak od początku, że jest to mecz o "pietruszkę".

Awans do Elite 8 Prokom zagwarantował sobie już tydzień temu, dlatego też koszykarzom z Gdyni ciężko było się zmotywować na ostatnie spotkanie w grupie z hiszpańską Unicają.

Tomas Pacesas do pierwszego składu desygnował kilku rezerwowych, m.in. Piotra Szczotkę. Z czasem pojawiali się podstawowi koszykarze i Prokom prowadził bardzo wyrównaną walkę z Hiszpanami. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 21:20 dla gdynian.

W drugiej połowie walka była bardzo wyrównana i do przerwy było 39:39. W trzeciej kwarcie Prokom ruszył z werwą i po kilkudziesięciu sekundach prowadził 46:39. Jednak Unicaja Malaga systematycznie odrabiała stratę, aż w końcu po zakończeniu przedostatniej części wynik na tablicy wskazywał na 55:62 dla przyjezdnych.

Ostatnia kwarta to już prawdziwy popis Hiszpanów i co najmniej luźna gra Gdynian. Kolejne punkty i rzuty za trzy (łącznie Unicaja trafiła ich dwanaście!). Ostatni akord należał jednak do Prokomu i Burrella, który trafił za trzy, chociaż cały mecz gdynianie przegrali aż 63:82. Porażka zdecydowana, ale trzeba mieć świadomość stawki meczu.

Ta porażka jednak nie zepsuła humorów kibicom zgromadzonym w Hali Widowiskowo-Sportowej. Prokom mimo porażki awansował do Elite 8, najlepszej ósemki Europy, i niebawem będzie walczył o czwórkę z Olympiakosem Pireus. Warto dodać, że porażka z Hiszpanami była przy okazji setnym meczem Prokomu w Eurolidze.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani