Atom zmiótł z parkietu Stal

Piotr Wiśniewski
W zaległym spotkaniu 5. kolejki PlusLigi Kobiet zawodniczki Atomu Trefl Sopot pokonały Stal Mielec 3:0. Sopocianki nie pozostawiły złudzeń rywalkom pewnie wygrywając w każdym z setów (25:16, 25:17, 25:11)

Trefl: M.Śliwa 4, Świeniewicz 9, Maculewicz 10, Ozsoy 6, Sieczka 9, Navarro Fernandez 9, I.Śliwa (libero) oraz Boz 7, Nuszel 3.

Stal: D.Wilk 4, A.Wilk 5, Koczorowska 4, Kwiatkowska 9, Ściurka 4, Pycia 5, Durajczyk (libero) oraz Sadowska 3, Gierak, Szpak.

III set:

25:11. Piłka meczowa dla Kingi Maculewicz. Atomówki wygrywają seta do 11, a cały mecz 3:0.

21:10. Atomówki kroczą do kolejnej, ligowej wygranej. 22:10. Skuteczna zbitka Kingi Maculewicz. Po chwili atak Stali powstrzymany przez blok Atomówek.

17:8. Cztery punkty z rzędu zdobyte przez Stal, ale po chwili w końcu skuteczna odpowiedź gospodyń. 18:8.

15:3. Pogrom w trzecim secie. Mielczanki są bezradne. 16:4. Druga przerwa techniczna. Zwycięstwo coraz bliżej...

10:2. Wydaje się, iż tylko nagły kataklizm odbierze Atomówkom wygraną w dzisiejszym spotkaniu. Stal ma problemy z przyjęciem zagrywki, a gdy tego brakuje to ciężko myśleć choćby o nawiązaniu walki z Atomem Trefl. 12:2 i o przerwę prosi trener gości.

7:1. Gospodynie nie tylko skutecznie atakują, ale również dobrze bronią. W efekcie ich przewaga rośnie i na początku seta przyjezdne tracą już 6 punktów do gospodyń.

3:0. Atomówki udanie rozpoczynają trzecią partię.

II set 25:17

25:17. Seta kończy Ewelina Sieczka. 2:0 dla Atomu Trefl.

24:14. Autowy blok stali. Mielczanki bronią trzy piłki z rzędu. Przyjezdne skutecznie atakują w drugiej linii.

19:12. Kolejna seria punktowa Stali, która odrabia nieco straty. 21:12. Atomówki coraz bliżej zwycięstwa w drugim secie.

18:9. Widać przerwa na żądanie szkoleniowca gości okazała się strzałem w "10". Mielczanki zdobyły bowiem trzy punkty z rzędu, nie tracąc żadnego.

18:6. Przyjezdne powstrzymują atak Atomu Trefl, ale poprawka była już skuteczna. Opiekun gości przywołuje swoje podopieczne do siebie. Czy słowna reprymenda podziała?

13:4. Sopocianki powiększają przewagę. Mielczanki mają problem z wyprowadzeniem skutecznego ataku. A błędy w przyjęciu skutkują pewnymi punktami Atomówek.

6:2. Punkt Eweliny Sieczki. Skuteczny blok Atomówek i 10:2. Mielczanki nie mają pomysłu na przechytrzenie grającego nieco w eksperymentalnym składzie zespołu Atomu Trefl.

3:1. Atak Doroty Świeniewicz.

I set 25:16

25:16. Stal broni dwie piłki setowe, ale wobec ataku Bełcik przyjezdne są już bezradne.

22:14. Mielczanki blokiem powstrzymują atak Atomówek.

21:12. Seria błędów zespołu gości. Atom ma na swoim koncie już 21 punktów.

18:12. Neriman Ozsoy z prawego skrzydła trafia w aut.

16:10. Skuteczna kontra Atomu Trefl i druga przerwa techniczna.

15:7. Stal zdobywa punkt po błędzie w przyjęciu Atomówek. Przy stanie 15:9 dla sopocianek Alessandro Chiappini prosi o czas.

13:5. W odpowiedzi skuteczny atak Stali.

12:3. Skuteczny atak Neriman Ozsoy.

10:2. Stal zatrzymana na podwójnym bloku Atomówek. Podopieczne Adama Grabowskiego mają poważne problemy z przyjęciem zagrywki.

8:1. Pierwsza przerwa techniczna.

6:1. Pierwszy punkt Stali po ataku Agaty Wilk.

5:0. Zespół z Mielca sprawia wrażeni zagubionego. Atomówki skrzętnie to wykorzystują i prowadzą w pierwszym secie 5:0.

1:0. Pierwszy punkt dla gospodyń po ataku Doroty Świeniewicz