Ekstraklasa na żywo: Arka - Polonia 0:0

Łukasz Stafiej
Arka Gdynia podejmowała dziś na stadionie przy Olimpijskiej Polonię Warszawa. Do przerwy było 0:0, po 90 minutach wynik się nie zmienił. Sprawiedliwy podział punktów.
Serwis piłkarskiej ekstraklasy: wyniki, zdjęcia, relacje. Wszystko o Arce Gdynia i Lechii Gdańsk więcej

Arka Gdynia

Polonia Warszawa

0:0

Żółte kartki: Mrowiec (29'), Telichowski (73'), Sokołowski (79')

Żółte kartki: Nikolić (40')

90+4' Kolejna wyborna sytuacja Arki, ale Zasada wybija piłkę a sędzia kończy  spotkanie.

- Pierwsza połowa była dużo słabsza, ale w drugiej mieliśmy więcej szans i mogliśmy wygrać - powiedział po meczu Michał Płotka, obrońca Arki.
90+3' Kolejny raz Arka! Wachowicz szczupakiem w długi róg, ale genialna obrona Przyrowskiego. Coś niesamowitego, klasa światowa.
90+3' Ostatnia szansa Arki, ale źle wykonany róg.
90' Sędzia dolicza trzy minuty a Arka miała piłkę meczową. Lubenov mija dwóch zawodników Polonii jak tyczki, stoi sam na sam z Przyrowskim, ale niepotrzebnie raz jeszcze chce kiwać i bramkarz wyłuskał mu piłkę spod nóg.
85' Cios za ciosem, ale bez strzałów. Dużo walki.
83' Wachowicz z bardzo trudnej sytuacji, ale bez problemu Przyrowski.
75' Stuprocentowe sytuacje Trytki i Luvenova, ale najpierw broni Przyrowski a później blokuje Mynarz.
70' Bledzewski szybszy od Sarvasa. Kibice Arki coraz mocniej dopingują.
64' Sakaliev głową, ale minimalnie obok spojenia.
62' Na boisku Daniel Mąka, zmienia Kulcsara.
62' Ława z dystansu, ale niecelnie.
61' Kibice powoli zaczynają liczyć na podział punktów. Dla Arki będzie to niewątpliwy sukces, Polonia ostatnio gubi punkty i potrzebuje wygranej.
60' Ładna dwójkowa akcja Sarvasa z Mierzejewskim, ale podoanie do Telichowskiego już bardzo złe.
56' Faul Jodłowca w środku, chwile później Ława rewanżuje się rywalowi.
55' Dużo walki w środku boiska. Zespoły walczą o dominacje.
52' Bednarek w pole karne i rzut rożny. Arka zaczyna dominować.
51' Strzela Sakaliev, ale bez przygotowania i bardzo słabo.
46' Początek drugiej połowy. Kibice liczą na lepsze widowisko. Przez pierwsze 45 minut wiało nudą.
45+1' Sakaliew próbuje jeszcze atakować z woleja, ale bez powodzenia. Sędzia kończy pierwszą połowę. Do przerwy 0:0.
45' Kulcsara atakuje na bramkę gdynian.
44' Ława próbuje strzelać, ale obrońcy pewnie blokują.
40' Bilans kartek wyrównuje się. Nikolić ogląda żółty kartonik za przeszkadzanie Siebertowi przy wykonaniu wolnego.
36' Poloniści przechwytują piłkę Budzińskiego we własnym polu.
34' Polonia traci bardzo dobrą szansę. Po podaniu Sarvasa, Nikolić strzela z pięciu metrów prosto w ręce Bledzewskiego.
32' Kibice wracają na trybunę po zegarem.Ucichł jednak doping.
29' Mrowiec fauluje Jodłowca. Polonista pada na murawę, a gdyniani otrzymuje żółtą kartkę.
26' Kibice opuszczają trybuny! Powodem jest brak wejściówek na mecz, a pod kasami czekają kibice.
25' Pierwszy strzał Polonii w wykonaniu Sarvasa. Piłka idzie obok słupka.
20' Zmienia go Stojko Sakaliew, to pierwszy występ Bułgara w Arce.
18' Po dwóch atakach, Labukas zgłasza kontuzję mięśnia dwugłowego
13' Bartek Ława atakuje. Ława strzela. Pyrzowski gubi piłkę, ale Labukas nie zdążył dobić. Pierwsza groźna akcja w meczu.
11' Strzał Ljubenowa blokują obrońcy.
8' Polonia zaczęła agresywanie i wciżą napiera na gdynian. Mimo tego poloniści na razie atakują bez skutku. Spalony i rozpoczyna Arka.
6' Rzut rożny dla Polonii. Nieudany.
4' Akcja w polu karnym warszawiaków. Strzał Kowalskiego broni pewnie bramkarz Polonii.
1' Polonia Warszawa rozpoczyna mecz. I od razu przechodzi do ataku. Pressing na polu gdynian nie ustaje.
0' Arka wystąpi bez Macieja Szmatiuka, który dostał wolne na swój ślub. Natomiast Bartosz Ława otrzyma od kibiców i klubu pamiątkową koszulkę ze względu na 150. mecz w gdyńskiej drużynie.

Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).