Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Galeria Elbląska 66 "ArteNative" #12 edycja

Krystian Wyrzykowski
Krystian Wyrzykowski
W galerii Elbląska 66, 15 stycznia odbyła się kolejna edycja imprezy z cyklu ARTeNATIVE. Inicjatorem i głównym organizatorem cyklu są dwie instytucje: Fundacja Wspólnota Gdańska oraz Zoharum Collektiv.

Małgorzata Limon
Główną cechą charakterystyczną prac Małgorzaty Limon jak i inspiracją, od początku do końca jej przygody malarskiej, był kolor. Użycie 'nasyconej palety' jest dla niej najlepszym środkiem do ekspresyjnego wyrażenia emocji, które niezmiennie towarzyszą jej przy pracy. Aktualnie artystka zajmuje się techniką kolażu zainspirowaną barwnymi zdjęciami wziętymi z prasy. Jej prace to najczęściej efekt poglądów i rozważań na temat otaczającego świata, który ugina się pod ciągle rozprzestrzeniającą się kulturą masową.

Anna Wypych

Inspiruje się tym, co widzi wokół siebie i tym, co jej się przydarza. Ale w swoich pracach nie skupia się tylko na sobie, lecz jej osobiste doświadczenia są tylko punktem wyjścia i rodzajem inspiracji do badań nad człowiekiem i jego kondycją. Stąd tematy, jakie podejmuje: ambicja, piękno, pewność siebie. Każdy z tematów, jakie podejmuje taktuję bardzo subiektywnie. Zajmując się danym tematem wychodzi ze swoich doświadczeń i przemyśleń następnie rozszerza pole zainteresowania. Nie można powiedzieć o Ani obrazach, że są realistyczne, choć posługuje się realistycznymi środkami malarskimi. Tworzy własną przestrzeń symboliczną, w której umieszcza elementy tworząc swoisty rebus. Lecz aby go odczytać nie potrzebne są metody naukowe, ale emocje i wrażliwość odbiorcy. Tak konstruuje pracę, aby zawierała wiele poziomów percepcji by różnie wrażliwy odbiorca mógł cieszyć się nią. Często, gdy chce coś powiedzieć okazuje się, że bliższe jej są środki malarskie niż słowa.

Iwona Murawska

Do tworzenia nowych prac, inspiruje artystkę szeroko pojęta matematyka: sekrety złotego podziału, kompozycje Penrose'a, symbolika liczb, historia rozwoju systemów liczbowych i geometrii.
Jednakże dla Iwony zawsze najważniejszy był, jest i będzie człowiek. Przyglądając się zarówno strukturze jego ciała i próbując zgłębić tajniki ludzkiej duszy, odnosi się wrażenie, że jesteśmy w stanie pojąć naturę wszystkiego, co istnieje. Ponadto relacje między człowiekiem, a tym, co go otacza, są niewyczerpalnym źródłem inspiracji. Poznawanie technik malarskich wielkich mistrzów, pozwala jej nie tylko na tworzenie, co raz doskonalszych prac, ale przede wszystkim daje jej możliwość spojrzenia oczami geniuszy na takie kwestie jak: rozumienie człowieczeństwa, relacje jednostki ze światem, czy sposób widzenia człowieka i rzeczywistości.
Malarstwo jest dla Iwony Murawskiej pewnym sposobem porozumiewania się oraz powoływania do istnienia nowych bytów.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto