Hokej: Stoczniowiec przegrał z Cracovią

Trzy mecze, dwie porażki - tak wygląda bilans hokeistów Energi Stoczniowca Gdańsk. Tym razem lepsi okazali się zawodnicy Comarch Cracovii Kraków.

Mecz rozpoczął się źle dla Stoczniowca, bowiem już po siedmiu minutach było 0:1. Bramkę dla Cracovii zdobył Dawid Musiał. Dziesięć minut później "Stocznia" cieszyła się z wyrównania. Po akcji braci Wróbel, bramkę zdobył Paweł Skrzypkowski. Szczęście nie trwało długo, bo najpierw w 18. a później w 19. krakowianie zdobyli dwa gole i po dwudziestu minutach było 1:3.

Od początku drugiej tercji gdańszczanie grali z przewagą jednego hokeisty, ale nie udało się zmniejszyć straty do jednego gola. Kontaktową bramkę udało się strzelić na początku ostatniej tercji, gdy po 24 sekundach gola zdobył Bartłomiej Wróbel. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Milan Furo.

Nadzieja na wyrównanie trwała 15 minut. Cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, po akcji Piotrowskiego, drugiego gola w meczu zdobył Dawid Musiał.

Po trzech kolejkach Energa Stoczniowiec Gdańsk zajmuje siódme miejsce ze stratą trzech punktów do prowadzącego GKS Jastrzębie.

Energa Stoczniowiec Gdańsk 2:4 Comarch Cracovia Kraków
(1:3, 0:0, 1:1)