Jest decyzja sądu ws. fuzji Orlenu i Grupy Lotos
Sprawa trafiła do sądu w sierpniu 2022 roku, kiedy to dwóch akcjonariuszy byłej Grupy Lotos złożyło pozew. Chodziło w nim głównie o unieważnienie uchwały Nadzwyczajnego zgromadzenia Grupy Lotos, które miało miejsce 20 lipca 2022 roku. Na tym właśnie zgromadzeniu miała zostać podjęta decyzja o połączeniu z płocką firmą. Powodowie, czyli Bogdan Kamola oraz Jan Trzciński, już wtedy byli przeciwni tej fuzji.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: Logo PKN Orlen na budynkach byłej Grupy Lotos. To koniec pewnej historii
Jak informuje PKN Orlen w komunikacie, sprawa została oddalona.
- Sąd Okręgowy w Łodzi, X Wydział Gospodarczy w dniu dzisiejszym oddalił w całości powództwo akcjonariuszy byłej Grupy Lotos o stwierdzenie nieważności uchwały nr 3 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Grupy Lotos z 20 lipca 2022 roku w sprawie połączenia spółki z Grupą Lotos, podwyższenia kapitału zakładowego PKN Orlen oraz zgody na proponowane zmiany Statutu PKN Orlen, wraz z roszczeniem ewentualnym o uchylenie tejże uchwały - czytamy w piśmie.
Połączenie PKN Orlen i Grupy Lotos
Przypomnijmy, że do połączenia Orlenu oraz Grupy Lotos doszło w sierpniu 2022 roku. Płocki koncern otrzymał od Komisji Europejskiej zgodę na połączenie, ale zanim tak się stało, płocka firma musiała przedstawić środki zaradcze.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: Sasin ws. rafinerii. "Tusk chciał sprzedać nie część Rafinerii, a całą Grupę Lotos, Rosjanom"
To ostatnie miało miejsce w kwietniu br. Wtedy poinformowano o zakończeniu realizacji środków zaradczych, po tym, jak została zawarta umowa rozporządzająca pomiędzy PKN Orlen a Unimot Investments, przenosząca na Unimot Investments 100 proc. akcji w Lotos Terminale.
Strefa Biznesu: Wypalenie zawodowe coraz większym wyzwaniem dla firm
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?