Kolejne zwycięstwo gdańskich hokeistów

Jarek Kowal
Jarek Kowal
Stoczniowiec po trzech meczach hokejowej Ekstraligi jest wciąż niepokonany. Wczoraj odniósł spektakularne zwycięstwo (5:1) nad KH Sanok.

Gdańszczanie od początku zaatakowali bramkę Wojciecha Rockiego. W 12. minucie ukarany został Lubomir Caban, a Stoczniowcowi udało się założyć zamek, tym razem nie padł jednak gol.
5 minut później zawodnicy Henryka Zabrockiego ponownie byli w przewadze, zamknęli hokeistów z Sanoka w ich tercji i tym razem zakończyli akcję sukcesem - bramkę zdobył Marek Wróbel, asysty Łukasz Zachariasz i Milan Furo.
Zaledwie 37 sekund później Rocki zostaje pokonany po raz drugi - strzelcem Piotr Poziomkowski, asystę odnotowuje Jarosław Rzeszutko.

Początek drugiej tercji to w dalszym ciągu dominacja Stoczniowca. Jednak w 33. minucie to Gdańszczanie zostają zamknięci, a Przemysław Odrobny w ostatniej chwili ratuję drużynę przed utratą bramki. Hokeiści z Sanoka przeważają już do końca tercji, oddają wiele groźnych strzałów, a gospodarzy ratuje jedynie rewelacyjna postawa Odrobnego.

W 2. minucie trzeciej tercji Maciej Urbanowicz zdobywa trzecią bramkę dla Stoczniowca. Asystę dość nieoczekiwanie zdobywa Reszutko po odbiciu krążka... twarzą.
W 47. minucie spotkania hokeiści z Gdańska wykorzystują podwójna przewagę i podwyższają wynik do czterech goli (strzelcem Josef Vitek).
Na 10 minut przed końcem meczu Pavol Zavacky zdobywa honorową bramkę dla KH Sanok, jednak Stoczniowiec nie odpuszcza i po raz kolejny wykorzystuje przewagę - Łukasza Jańca pokonuje Urbanowicz, a asysty odnotowują Furo i Zachariasz.

Kolejny mecz (12 września) hokeiście z Gdańska rozegrają w Bytomiu, zmierzą się tam z lokalną TMH Polonią. Czy podopiecznym Zabrockiego uda się utrzymać szczęśliwą passę?