KTH Krynica - Energa Stoczniowiec Gdańsk 3:5

Z cennymi punktami wracają z Krynicy hokeiści Energi Stoczniowca. W meczu grupy B Polskiej Ligi Hokeja gdańszczanie pokonali miejscowy KTH 5:3. Stoczniowiec był faworytem tego spotkania, ale tak też było nie raz w minionym roku, a gdańszczanie zawodzili. Nowy rok rozpoczęli jednak dobrze, bo od zwycięstwa, a to jest najważniejsze. W tabeli grupy B Stoczniowiec utrzymuje drugie miejsce, choć trwa walka o dwie pozycje dające awans do play-off. Podopieczni trenera Andrzeja Słowakiewicza mają cztery punkty straty do Unii Oświęcim i tylko dwa przewagi nad trzecim w tabeli Ciarko KH Sanok. Jednak oba te zespoły mają rozegrany jeden mecz więcej niż gdańszczanie.

KTH Krynica zaczynała sezon jako drużyna pierwszej ligi. W grupie B Polskiej Ligi Hokeja gra od drugiego etapu rozgrywek. Nic dziwnego, że gdańszczanie jechali na to spotkanie jako zdecydowany faworyt. Oba zespoły grały w tym sezonie dwa razy i oba te spotkania wygrał Stoczniowiec. Choć w Krynicy potrzebował dogrywki, aby odnieść zwycięstwo. Trzeci mecz tych drużyn także zakończył się sukcesem gdańszczan, ale i tym razem emocji nie brakowało.
Pierwsza tercja była bardzo dobra w wykonaniu Stoczniowca. Przemysław Odrobny powstrzymywał ataki gospodarzy, a gdańszczanie swoje akcje zakończyli dwoma golami, a krążek do siatki skierowali Michał Smeja i Bartłomiej Wróbel. Gospodarze nie zamierzali się łatwo poddać i w 32. minucie spotkania doprowadzili do wyrównania. Kilkadziesiąt sekund później Bartłomiej Wróbel ponownie dał prowadzenie Stoczniowcowi.
W trzeciej tercji gospodarze wyrównali, ale ostatnie słowo należało do gdańszczan. Dwa gole dały wygraną drużynie trenera Słowakiewicza.

KTH Krynica - Energa Stoczniowiec Gdańsk 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)
Bramki: 0:1 Smeja - Jankowski (9.00), 0:2 B. Wróbel (16.21), 1:2 Chabior - Kruczek (27.39, w podwójnej przewadze), 2:2 Ścibran - Horny (31.15), 2:3 B. Wróbel - Kabat - Strużyk (33.15), 3:3 Kruczek - Horny - Dubel (48.14, w przewadze), 3:4 Rzeszutko (54.46, w przewadze), 3:5 Chmielewski (58.33).
KTH Krynica: Kubalski - Kramny, Kruczek; Scibran, Pach; Tyczyński, Rząca - Chabior, Horny, Horowski; Żołnierczyk, Błażowski, Zabawa; Rajski, M. Dubel, D. Dubel.
Energa Stoczniowiec: Odrobny - Mateusz Rompkowski, Kostecki; Smeja, Kantor; Skrzypkowski, Maciejewski; Maj, Kabat - Skutchan, Rzeszutko, Vitek; Jankowski, Ziółkowski, Wróblewski; Chmielewski, B. Wróbel, Steber; Maciej Rompkowski, Strużyk, M. Wróbel.