Lechia Gdańsk strzeliła tuzin goli w Skarszewach

RR
Lukas Haraslin z Lechii Gdańsk trzykrotnie znalazł sposób na bramkarza Wietcisy Skarszewy Andrzej Banaś
Piłkarze Lechii Gdańsk wykorzystali przerwę na mecze reprezentacji, aby zagrać towarzyskie spotkanie w Skarszewach z tamtejszą Wietcisą. A-klasowy zespół przegrał ten mecz wysoko, ale zdołał strzelić ekstraligowcom aż dwie bramki!

W sobotnim sparingu nie mogli wystąpić Vanja Milinković-Savić (grał w młodzieżowej reprezentacji Serbii przeciwko Irlandii i wygrał 3:1), Milen Gamakow (grał w młodzieżowej reprezentacji Bułgarii i przegrał z Danią 0:3) oraz Sławomir Peszko (czeka na wieczorny mecz w Warszawie z Danią).

Popisał się Lukas Haraslin, który zaliczył z Wietcisą hat-tricka. Gorzej, że przy prowadzeniu 11:0 biało-zieloni dali się dwa razy zaskoczyć. Macieja Woźniaka pokonał najpierw Patryk Wysiecki, a dwie minuty później Dawid Stalke.

Wietcisa Skarszewy - Lechia Gdańsk 2:12 (0:3)
Bramki:
0:1 Marco Paixao (5), 0:2 M. Paixao (20), 0:3 Flavio Paixao (24), 0:4 Lukas Haraslin (54), 0:5 Martin Kobylanski (57), 0:6 Kobylanski (60), 0:7 Piotr Wiśniewski (64), 0:8 Aleksandar Kovacević (66), 0:9 Haraslin (68.), 0:10 Grzegorz Kuświk (70), 0:11 Wiśniewski (80), 1:11 Patryk Wysiecki (82), 2:11 Dawid Stalke (84), 2:12 Haraslin (90).

Wietcisa: Łangowski (46 Sojka) - Bogdanowicz (46 Karnat), Bojanowski, Depta, Gołuński, Stalke, Krigel (46 Wysiecki), Jankowski (57 Drachim), Literski, Fijał, Trzoska.

Lechia: Bąk (65 Woźniak) – Kobylański, Nunes (46 Maloca), Janicki, Perger - Kovacević - Wiśniewski, Mila, Krasić (46 Wojtkowiak), Flavio Paixao (46 Haraslin) - Marco Paixao (46 Kuświk)