ME U-20 Koszykarek: kolejna wygrana polskiej drużyny

Patryk Szczerba
Polki po dwóch meczach w Mistrzostw Europy U-20 Koszykarek rozgrywanych w Gdyni mają na swoim koncie komplet zwycięstw i już awansowały do kolejnej rundy. W piątek nie dały szans Czeszkom, wygrywając 76:59.

Nasza reprezentacja z dużym animuszem rozpoczęła pierwszą kwartę spotkania, prowadząc już nawet 6:0. Z czasem do głosu zaczęły dochodzić Czeszki, które dzięki skutecznej grze utrzymały prowadzenie do końca pierwszej kwarty. Na tablicy widniał wynik 18:15 dla przyjezdnych. Potem jednak rozpoczął się prawdziwy koncert gry Polek.

Podkoszowy taniec Gali i Kaczmarczyk

Początek drugiej odsłony nie zapowiadał poprawy gry Polek. Drużyna czeska odskoczyła nawet na "pięć oczek". Ciężar gry na siebie postanowiły wziąć Agnieszka Kaczmarczyk oraz Ewelina Gala. Dwie wysokie środkowe polskiej drużyny były nie do zatrzymania dla rywalek.

W tej części gry Polska zdemolowała drużynę czeską pozwalając rywalkom rzucić tylko sześć punktów. Dzięki skutecznej grze w defensywie i ofensywie Polski uzbierały 26 punktów i na przerwę w meczu schodziły przy wyniku 41:26. Tak duża przewaga pozwoliła kontrolować sytuację do końca spotkania.

ME U-20 Koszykarek: wszystkie relacje z występów Polek

Przebudzenie i kontra

Trzecia kwarta to ponownie dobra gra Polek, które jednak zbyt szybko uwierzyły, że wygrana w meczu przyjdzie im już bez żadnego wysiłku. Na szczęście przebudzenie czeskiej ekipy zostało zneutralizowane przez szybką odpowiedź naszych koszykarek, które zaskoczyły po raz kolejny rywalki szybką grą i zorganizowaną obroną. Po trzeciej kwarcie było 58:46.

Decydująca kwarta to już spokojna gra Polek i całkowita dominacja na parkiecie Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdyni. Przewaga wzrosła do 18 punktów, a mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 76:59. Najskuteczniejsza w polskim zespole była Ewelina Gala, która zdobyła 21 punktów.

Z innych wydarzeń drugiego dnia Mistrzostw warto odnotować wygraną Francuzek nad Rosjankami. Francuskie koszykarki urządziły sobie prawdziwą kanonadę, pokonując rywalki 70:40.

Dziś Polki o 17.30 w Hali Widowiskowo-Sportowej zmierzą się z drużyną Łotwy.