Mocne wejście w nowy rok: Asseco Prokom Gdynia 83:60 Zastal Zielona Góra

Maciej Czarniak
Mistrzowie Polski zaczęli rok 2011 od mocnego uderzenia. Ofiarą stał się zespół Zastalu, który w I kolejce Tauron Basket Ligi niespodziewanie wygrał z Prokomem 76:61.

Wszyscy kibice Asseco liczyli, że Mistrz wejdzie w nowy rok udanie. Zresztą mieli ku temu sensowne przesłanki. Gdynianie nawet mimo ostatnich zwolnień wciąż mają najmocniejszy skład w lidze, a odpadnięcie z rywalizacji w Eurolidze pozwala na wystawianie najlepszych zawodników w każdym meczu. Mimo to początek nie zapowiadał takiego wysokiego zwycięstwa.

Skuteczny Zastal

W pierwszej połowie dobrze grał Kostrzewski, który po raz kolejny zaczął mecz w pierwszej piątce. Jeszcze lepiej spisywał się Varda. Center Prokomu był nie do powstrzymania po obu stronach parkietu. Dobrze bronił a także skutecznie rzucał i zbierał na obu tablicach. Zastal grał jednak skutecznie. Rzuty za trzy oraz waleczność pozwalały mu trzymać się blisko Asseco. Główna w tym zasługa trójki graczy z Zielonej Góry - Burgessa, Hodge'a i Dłoniaka.

Dominacja Asseco

Druga połowa meczu to całkowita zmiana obrazu gry. Uwidoczniła się wyraźna dominacja Mistrza Polski. Ewing, choć przeciętny w ataku, w obronie grał jak w transie i był absolutnie nie do przejścia. Reszta zespołu starała się grać na podobnym poziomie. Gdynianie grali coraz lepiej, a Zastalowi wyraźnie zaczynało brakować najważniejszych elementów gry - sił, koncentracji i skuteczności. Przy takim obrocie sprawy mecz nie mógł przebiegać inaczej. Druga połowa wygrana została 46:25.

Graczem meczu niewątpliwie był Ratko Varda - zdobywca 23 punktów i 12 zbiórek. Ale i cały zespół zasługuje na pochwałę. Deska wygrana została bardzo wyraźnie - 54:33. Tak samo asysty. Asseco zaliczyło ich 24 a Zastal jedynie 10. Miejmy nadzieję, że tak samo wyglądać będzie bardzo ważny środowy mecz w lidze VTB.

Asseco Prokom Gdynia - Zastal Zielona Góra
83:60 (20:18, 17:17, 23:12, 23:13)

Asseco Prokom: Varda 23, Videnov 12, Ewing 8, Kostrzewski 8, Wilks 8, Witka 8, Burrell 6, Łapeta 3, Szczotka 3, Frasunkiewicz 2, Hrycaniuk 2, Eldridge.
Zastal: Burgess 18, Hodge 14, Dłoniak 10, Comagić 5, Flieger 5, Chodkiewicz 3, Marshall 2, Raczyński 2, Kukiełka 1, Kalinowski 0.

7 nadziei Trójmiasta - zgłoś znajomego, zgłoś sąsiada!

Szukamy młodych, zdolnych i ambitnych ludzi w Trójmiasta! Znasz takich? Zgłoś ich do naszego plebiscytu! Zwycięzca otrzyma
netbooka oraz 1000 zł. Warto zgłaszać nominacje za pomocą artykułu, bo na autora najciekawszej czeka nagroda - iPod Shuffle. Dowiedz się więcej »