18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Odyseja Umysłu w Gdańsku: Pierwszy dzień konkursowych zmagań za nami [ZDJĘCIA]

opr. Tamina
Nieszablonowe myślenie, zdrowa rywalizacja młodych ludzi z całego kraju i niezapomniana zabawa to w kilku słowach streszczenie ogólnopolskiego finału konkursu Odyseja Umysłu, który odbywa się w ten weekend na Ołowiance. Zobaczcie fotorelację Tomasza Bołta!

- Odyseja Umysłu uczy młodych ludzi stawiać czoła zmianom, zaszczepia w nich radość z nauki i wiarę we własne zdolności osiągania tego, co inni mogliby uznać za niemożliwe - twierdził Dr Sam Micklus – twórca konkursu.

W sobotę w Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance rozpoczął się 21 Finał Ogólnopolski Konkursu "Odyseja Umysłu".

Odyseja Umysłu to program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej. Konkurs ma na celu rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Dzieci i młodzież uczą się kreatywnego i krytycznego myślenia. Impreza angażuje grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów i poszukiwania wielu ich rozwiązań.

Sprawdź także: Za rękę z Einsteinem - projekt Politechniki Gdańskiej skierowany do gimnazjalistów

Odyseusze pracują w drużynach, które reprezentują szkoły lub inne placówki edukacyjne i zazwyczaj liczą od 5 do 7 osób. Opiekę nad każdym zespołem sprawuje trener, który integruje grupę oraz organizuje i moderuje jej pracę, ale nie sugeruje ani nie narzuca własnych pomysłów.

Jesienią każdego roku publikowanych jest pięć Problemów Długoterminowych. Drużyna wybiera jeden z nich, po czym przez kilka miesięcy samodzielnie projektuje, przygotowuje i udoskonala jego rozwiązanie. Uczestnicy razem analizują zadanie i zastanawiają się, jak można sobie z nim poradzić. Następnie wspólnie decydują jak to, co w ich pomysłach najlepsze, połączyć w 8-minutową prezentację – którą na wiosnę przedstawią sędziom oraz publiczności. Podczas konkursu zespół musi się także zmierzyć z Problemem Spontanicznym – niepowtarzalnym zadaniem-niespodzianką, którego treści nie zna do ostatniej chwili, a rozwiązanie tworzy w zaledwie kilka minut.

Odyseusze współzawodniczą ze sobą w czterech grupach wiekowych. Drużyny, które w poszczególnych kategoriach uzyskają najlepsze wyniki na Eliminacjach Regionalnych, awansują do Finału Ogólnopolskiego.

Zwycięzcy finału w Gdańsku będą reprezentować Polskę na Finałach Światowych w Stanach Zjednoczonych.

Co będzie działo się w niedzielę?

08:00-21:30 - Drzwi Filharmonii otwarte dla drużyn i kibiców

10:00-16:00 - Występy konkursowe. Wstęp wolny – zapraszamy!

18:00-21:00 - Gala Finałowa [obowiązują bilety wstępu]

Wstęp WYŁĄCZNIE dla drużyn, trenerów i wolontariuszy!

KIBICE obecni na miejscu będą mogli obejrzeć transmisję z Gali na żywo.

Zobacz koniecznie: Ogólnopolski Konkurs Robotyki w Gdańsku: Roboty z klocków lego zmierzyły się z przeszkodami ZDJĘCIA

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto