Politechnika Gdańska przyjmuje na nowy kosmiczny kierunek studiów

red.
PG po raz pierwszy rekrutuje na nowy kierunek: Technologie Kosmiczne i Satelitarne.

Na interdyscyplinarne studia II stopnia Technologie Kosmiczne i Satelitarne (TKiS) zapraszają wydziały: Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki oraz Mechaniczny. Pierwszy rekrutuje na specjalność: Technologie informacyjne i telekomunikacyjne w inżynierii kosmicznej i satelitarnej, kolejny na specjalność: Technologie mechaniczne i mechatroniczne w inżynierii. Studia będą trwać 3 semestry.

Informacje dotyczące rekrutacji na PG znajdują się na stronie pg.edu.pl/rekrutacja.
Rekrutacja trwa do 13 lutego br.
Studia rozpoczną się od semestru letniego roku akademickiego 2016/2017, tj. od 23 lutego 2017 r.

Technologie Kosmiczne i Satelitarne to nie tylko studia międzywydziałowe, ale także międzyuczelniane. Będą one realizowane również przez Akademię Morską w Gdyni (Wydział Elektryczny, specjalność: Morskie systemy satelitarne i kosmiczne) i przez Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni (Wydział Dowodzenia i Operacji Morskich, specjalność: Aplikacje kosmiczne i satelitarne w systemach bezpieczeństwa).

W związku z przystąpieniem Polski do Europejskiej Agencji Kosmicznej w 2012 roku oraz powołania Polskiej Agencji Kosmicznej w 2015 r. z siedzibą w Gdańsku, możliwości zatrudnienia i rozwoju zawodowego absolwentów kierunku TKiS będą szerokie. Będą oni mogli być zatrudnieni zarówno w uczelniach i innych jednostkach naukowo-badawczych, jak i w przedsiębiorstwach realizujących prace badawczo-rozwojowe – mówi prof. Andrzej Stepnowski z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, który wraz prof. Edmundem Wittbrodtem z Wydziału Mechanicznego, podjął inicjatywę utworzenia kierunku TKiS.

Absolwenci TKiS będą potrafili posługiwać się i projektować zaawansowaną aparaturę satelitarno-kosmiczną, poznają temat autonomicznych robotów, zdobędą również wiedzę na temat narzędzi do analizy wielkoskalowych zbiorów danych przestrzennych oraz będą potrafili te dane pozyskiwać, przetwarzać i nimi zarządzać. Będą ekspertami w ramach swoich specjalności.

Realizacja programu studiów TKiS będzie odbywała się w ścisłej współpracy z pracodawcami z sektora inżynierii kosmicznej i satelitarnej. Przedstawiciele pracodawców będą brać znaczący udział w ustalaniu konkretnej tematyki zajęć i w ich prowadzeniu. Również w ścisłej współpracy z otoczeniem gospodarczym realizowane będą projekty w ramach poszczególnych przedmiotów, w tym projekt grupowy, a także prace dyplomowe studentów.

Uroczysta inauguracja zajęć na nowym kierunku, wspólna dla wszystkich trzech uczelni, odbędzie się w Auli w GG Politechniki Gdańskiej w dniu 23 lutego 2017 r. o godz. 11.15. Wykład inauguracyjny pt. „Polska Droga w Kosmos” wygłosi prof. Piotr Wolański, przewodniczący Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych Polskiej Akademii Nauk.

Polacy smakoszami czekolady

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie