Powiśle Stary Targ - Pogoń Smętowo 0:4 (0:3)

(pb)
Świetny mecz rozegrali w Starym Targu V-ligowi futboliści Pogoni Smętowo. Podopieczni Marka Kleistra, mimo że wystąpili bez kilku podstawowych graczy, m.in.

Świetny mecz rozegrali w Starym Targu V-ligowi futboliści Pogoni Smętowo. Podopieczni Marka Kleistra, mimo że wystąpili bez kilku podstawowych graczy, m.in. Kazimierza Moczyńskiego, Leszka Grzyba, Grzegorza Pyrkowskiego i Jarosława Muszyńskiego, pokonali tamtejsze Powiśle 4:0 (3:0), a przy odrobinie szczęścia mogli pokusić się o bardziej okazałe zwycięstwo.

Smętowianie szczególnie do przerwy zagrali skutecznie. Pierwszy do bramki Powiśla trafił zamykający akcję w 17 minucie Krzysztof Rychlewski wykorzystując podanie od Andrzeja Pyrkowskiego. Dziesięć minut później po dośrodkowaniu Macieja Świderskiego z rzutu rożnego Michał Zając posłał do siatki piłkę między nogami obrońcy i bramkarza gości. W 39 min przepięknym strzałem w okienko bramki Powiśla na 3:0 podwyższył rezultat Pyrkowski. Kwadrans po przerwie wynik meczu ustalił Rychlewski. Sfaulowany w polu karnym, sam wyegzekwował skutecznie przyznaną jedenastkę.