Remonty szkół w Trójmieście na finiszu. Sprawdź, gdzie przeprowadzono prace

Monika Jankowska
W Szkole Podstawowej nr 8 w Gdańsku trwają prace związane z przygotowaniem świetlicy Karolina Misztal
Tradycyjnie czas wakacji wykorzystywany jest na wakacyjne remonty. W naszych obiektach oświatowych większość prac jest na ukończeniu.Sprawdź, gdzie je przeprowadzono

Gdańsk wydał 13 mln zł

W Gdańsku prace prowadzone są w 51 obiektach oświatowych: przedszkolach, szkołach oraz w Bursie Gdańskiej.

- I tak np. w Szkole Podstawowej nr 8 prowadzone są prace polegające na adaptacji pomieszczeń na świetlicę szkolną, natomiast w Szkole Podstawowej nr 39 zagospodarowywany jest plac zabaw wraz z wyposażeniem. W Szkole Podstawowej nr 27 wymieniana jest stolarka okienna, a w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 17 wymieniana jest posadzka. W Bursie Gdańskiej odnawiane są pomieszczenia - mówi Olimpia Schneider z biura prasowego Urzędu Miasta w Gdańsku.

Łączny koszt prowadzonych prac w okresie tegorocznych wakacji to 13 mln złotych. Ale prace związane z modernizacją placówek oświatowych prowadzone są przez cały rok. Najbardziej kosztowne to budowa basenu oraz boisk szkolnych wraz z zagospodarowaniem terenu oraz przebudowy i modernizacje węzłów żywieniowych .

- Nie brakuje też mniejszych zadań obejmujących: wymianę okien, posadzek, modernizacji sanitariatów czy pomieszczeń szkolnych. Łączny koszt robót prowadzonych w obiektach oświatowych w 2016 r. to około 37 mln złotych - dodaje Olimpia Schneider.

Przedstawicielka gdańskiego magistratu zapewnia też, że prace, które nie zakończą się w okresie wakacji nie będą kolidowały z odbywającymi się w placówkach zajęciami, bo wszystko uzgodnione jest z dyrektorami szkół.

Sopot też remontuje

Malowanie ścian, wymiana okien lub drzwi, wymiana instalacji elektrycznej i stolarki okiennej, remonty sanitariatów i elewacji zewnętrznej obiektów - wakacje to tradycyjnie czas różnych remontów i prac budowlanych także w sopockich placówkach oświatowych. Obecnie we wszystkich szkołach i przedszkolach prowadzone są lub wkrótce ruszą remonty, rozbudowy i inne inwestycje na łączną kwotę około 1 mln 850 tys. zł.

Najważniejsze prace remontowe obejmują w szczególności termomodernizację Przedszkola nr 10 (590 tys. zł), rewitalizację terenu przy SP 8 z przeznaczeniem na funkcję rekreacyjno - sportową ( 300 tys. zł), remont sali gimnastycznej w SP 1 (45 tys. zł), remont sanitariatów w ZSS Nr 5, SP 7 i SP 8 (103 tys. zł), wymianę instalacji elektrycznej i malowanie sal w Przedszkolu nr 1 i SP 9 (98 tys. zł), remont elewacji i malowanie sal dydaktycznych w II LO ( 90 tys. zł) i wymianę dźwigu osobowego i stolarki okiennej w III LO ( 200 tys. zł). Przewiduje się, iż remonty zostaną zakończone przed 1 września za wyjątkiem termomodernizacji w Przedszkolu Nr 10. W tym obiekcie prace dot. elewacji budynku prowadzone będą na zewnątrz do połowy września, jednak nie będą kolidować z zajęciami dydaktyczno-opiekuńczymi.

Gdynia zakończyła prace w 35 placówkach

Tu prowadzone były lub nadal są prace remontowe i inwestycyjne w 71 placówkach oświatowych. W budżecie Miasta Gdyni w zakresie działań Wydziału Budynków na ten cel przeznaczono około 14, 5 mln zł. - Z powyższej kwoty około 9 mln zł przeznaczono na remonty w placówkach oświatowych w tym m.in. na wymianę posadzek, izolację ścian fundamentowych remont sanitariatów, remont dachu, remont instalacji wodnej i kanalizacyjnej, remont instalacji elektrycznej - tłumaczy Sebastian Drausal, rzecznik prasowy miasta. - W Zespole Szkół Nr 10 z Przedszkolem Nr 54 wykonano nowy plac zabaw dla dzieci przedszkolnych. Kwotę około 5, 5 mln zł zł zabezpieczono na zadanie pn. Rozwój szkolnictwa zawodowego - dotyczy budynków zajmowanych obecnie przez IV Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 4, Zespół Szkół Mechanicznych, Zespół Szkół Administracyjno - Ekonomicznych oraz Technikum Transportowe - dodaje rzecznik.

Jak udało nam się dowiedzieć, prace remontowe wykonywane były w 13 szkołach podstawowych, 28 przedszkolach, 10 liceach i zespołach szkół licealnych, 13 gimnazjach i zespołach szkół oraz 7 zespołach szkół zawodowych.

W 35 placówkach oświatowych roboty remontowe zostały zakończone, a w prawie wszystkich, jak zapewnia miasto, pozostałych zostaną zakończone do końca sierpnia 2016 r. Jedynie w niewielu placówkach roboty będą kontynuowane po rozpoczęciu roku szkolnego. Szczególnie dotyczy to szkół zawodowych. Gdynia realizuje również inwestycję polegająca na wybudowaniu filii żłobka dla 52 dzieci do lat 3 w dzielnicy Dąbrowa, przy Zespole Wczesnej Edukacji nr 1 za kwotę około 2 mln 360 tys. zł.
WSP. Ewa Andruszkiewicz

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie