Rugby: Arka Gdynia 22:6 Juvenia Kraków

W sobotę, 29 września w 4. kolejce ekstraligi rugby, zawodnicy Arki Gdynia pokonali w meczu wyjazdowym Juvenię Kraków 22:6

Rugbyści Arki potwierdzili, że zeszłotygodniowe zwycięstwo nad Posnanią nie było przypadkowe, a po kiepskim początku rozgrywek ich forma rośnie. Od początku meczu w Krakowie wyraźnie przeważali nad gospodarzami, a pierwsze punkty, już w drugiej minucie, zdobył z przyłożenia Stanisław Krieczun. Do szatni "Buldogi" schodziły prowadząc 10:3 .

Po przerwie sytuacja na boisku nie zmieniła się - gdynianie wciąż atakowali, spychając krakowiaków do obrony na własnej połowie. Dzięki czterem przyłożeniom w spotkaniu, Arkowcom, po raz pierwszy w tym sezonie, zapisano w tabeli komplet 5 punktów za zwycięstwo.

W pozostałych meczach 4. kolejki rugbyści Lechii pokonali Orkan Sochaczew 42:10, natomiast Sopocianie z Ogniwa ulegli AZS AWF Warszawa 0:13.

Arka Gdynia: Ruszkiewicz - 5pkt, Wojaczek, Kaszubowski, Andrzejczuk (65' Mikołajczyk), Skindel (43' Moroz), Kołduński (70' Rogowski), Dąbrowski - 5pkt, Nowak, Komisarczuk, Krieczun - 5pkt (71' Witt), Deniusiuk, Głuszek - 5pkt, Chromiński - 2pkt, Gogoshvili (75' Plichta), Simionkowski (43' Macoń)

Juvenia Kraków: Kiraga, Głowacki, Gajda (60' Nawrot), Falk, Świadek, Mączka (65' Siemaszko), Grabski (75' Bielawski), Nowak, Wojciechowski - 6pkt, Jarosz, Zawojski (70' Cyganik), Lendormy (75' Sajdak), Piwnicki (65' Brzegowy), Marcin Sokołowski, Maciej Sokołowski.