Wygrana w ligowym klasyku: Asseco Prokom Gdynia 80:71 Anwil Włocławek

Maciej Czarniak
Długo oczekiwany przez kibiców ligowy klasyk nie zawiódł. Czwarta kwarta przyniosła niesamowitą walkę i ostateczną wygraną Mistrzów Polski.

Mecz w pierwszej połowie przebiegał zdecydowanie pod dyktando gdynian. Prym wiedli dwaj bohaterowie sobotniego meczu - Daniel Ewing oraz Filip Videnov. Obaj nie bali się brać ciężaru gry na siebie, choć w zupełnie inny sposób. Ewing popisywał się typowymi dla siebie "wjazdami" pod kosz, natomiast Videnov trafiał kolejne rzuty za trzy punkty. Prokom mocno pod tablicami wspierali Szczotka, Varda i Hrycaniuk. Wynik po pierwszej połowie brzmiał bardzo imponująco - 42:30 dla miejscowych.

W trzeciej kwarcie nastąpiło lekkie przebudzenie gości. Początkowo Prokom powiększył przewagę dzięki skuteczności Ewinga, ale Anwil zaczął odpowiadać rzutami z dystansu. Majewski, Thompson i Stipe Modrić trafiali swoje "trójki". Tę kwartę Anwil wygrał 4 punktami i wiadomo było, że jeszcze nie poddał się. Strata wynosiła bowiem tylko 8 punktów.

Ostatnia część meczu zadowolić musiała nawet najbardziej wybrednych. Anwil wrócił do gry dzięki Dardanowi Berishy. Jego trzy "trójki" wyprowadziły Anwil na pierwsze prowadzenie w meczu - 66:65. Na szczęście gra została natychmiast opanowana - Dziesięć kolejnych punktów Asseco przywróciło porządek na boisku. Ostatecznie Prokom wygrał 80:71.

Asseco Prokom Gdynia 80:71 Anwil Włocławek
(22:16, 20:14, 19:23, 19:18)

Asseco Prokom: Ewing 29, Videnov 20, Eldridge 11, Varda 6, Wilks 4, Szczotka 3, Łapeta 2, Witka 2, Burrell 2, Hrycaniuk 1, Kostrzewski 0.
Anwil: Jovanović 15, Miller 11, Hicks 10, Berisha 9, Thompson 9, Majewski 8, Modrić 4, Pluta 3, Thomas 2, Maciejewski 0, Celej 0.

7 nadziei Trójmiasta - zgłoś znajomego, zgłoś sąsiada!

Szukamy młodych, zdolnych i ambitnych ludzi w Trójmiasta! Znasz takich? Zgłoś ich do naszego plebiscytu! Zwycięzca otrzyma
netbooka oraz 1000 zł. Warto zgłaszać nominacje za pomocą artykułu, bo na autora najciekawszej czeka nagroda - iPod Shuffle. Dowiedz się więcej »