ZAKSA Kędzierzyn Koźle 3:1 LOTOS Trefl Gdańsk. Gdańszczanie wracają bez punktów

Gdański beniaminek walczył na wyjeździe z ZAKSA ...
Gdański beniaminek walczył na wyjeździe z ZAKSA ... BluEmilka
Gdański beniaminek walczył na wyjeździe z ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Pomimo zaciętej walki, żółto-czarnym nie udało się wywalczyć pierwszych punktów.

W trakcie pierwszego seta siatkarze LOTOS-u Trefla niemal cały czas gonili kędzierzynian, którzy już na samym początku zebrali kilka punktów przewagi. Żółto-czarni rozegrali się dopiero pod koniec seta, przegrywając go ostatecznie 20:25.

Druga część spotkania był już zdecydowanie lepsza. Oba zespoły parły równo do przodu, wymieniając się jedynie pojedynczymi punktami. W końcu jednak goście wyszli na prowadzenie 15:11, które utrzymali do końca tej partii, wygrywając 25:21. Lotos Trefl wyrównał dzięki temu stosunek setów 1:1.

Kolejne dwie partie były do siebie podobne. W obu przypadkach już na początku ZAKSA zdobywała kilka oczek przewagi. Jednak gdańszczanom udawało się doprowadzić do remisu tak w trzecim (15:15), jak i czwartym (17:17) secie. Ostatecznie jednak, mimo starań siatkarzy LOTOSU Trefla, gospodarze odskakiwali ponownie na kilka oczek, wygrywając oba sety 25:21 i tym samym całe spotkanie 3:1.

MVP meczu został środkowy ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle Patryk Czarnowski.

Podopieczni Grzegorza Rysia po trzeciej kolejce pozostają bez punktów, plasując się w tabeli na 9. miejscu, pomiędzy dwoma innymi zespołami z zerowym kontem - Politechniką Warszawską (pozycja 8.) i Fartem Kielce (pozycja 10.)

Składy:

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Patryk Czarnowski, Guillaume Samica, Antonin Rouzier, Paweł Zagumny, Wojciech Kaźmierczak, Michał Ruciak, Piotr Gacek (libero) oraz Serhiy Kapelus, Grzegorz Pilarz, Dominik Witczak

LOTOS Trefl Gdańsk: Grzegorz Łomacz, Mikko Oivanen, Matti Hietanen, Waldemar Świrydowicz, Maciej Wołosz, Artur Augustyn, Wojciech Serafin (libero) oraz Dmitro Vdovin, Daniel Wilk, Patryk Szczurek