MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

9600 złotych na każde dziecko w 2024 roku! Tyle na każde dziecko otrzyma rocznie rodzic w ramach projektu 800 plus! Jak dostać dodatek?

KK
Zobacz kto, a przede wszystkim kiedy i czy z wyrównaniem otrzyma dodatkowe pieniądze na dzieci. Harmonogram wypłat 500 plus dostępny jest w naszej galerii. Od stycznia świadczenie wzrośnie o 300 złotych! 800 plus będzie wypłacane autoamtycznie ▶ ▶ ▶
Zobacz kto, a przede wszystkim kiedy i czy z wyrównaniem otrzyma dodatkowe pieniądze na dzieci. Harmonogram wypłat 500 plus dostępny jest w naszej galerii. Od stycznia świadczenie wzrośnie o 300 złotych! 800 plus będzie wypłacane autoamtycznie ▶ ▶ ▶ 123rf
Od 1 czerwca 2023 r. trwa nowy okres wypłaty świadczenia Rodzina 500 plus. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił pierwszą transzę w wysokości ponad 600 mln złotych. Jak informuje Krzysztof Cieszyński, regionalny rzecznik ZUS w Gdańsku, w każdym miesiącu będzie dziesięć terminów wypłat. Zdecydowana większości rodziców i opiekunów zachowała dotychczasowy termin wypłaty. Od stycznia 2024 roku każdy, kto otrzymuje świadczenie 500 plus, bez żadnych dodatkowych wniosków będzie otrzymywał świadczenie w wysokości 800 złotych, a więc tzw. 800 plus. Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy!

Ruszyły wypłaty 500 plus na okres świadczeniowy 2023/2024. Kiedy pieniądze trafią na konta? Od kiedy 800 plus

Od 1 lutego 2023 r. ZUS przyjmuje wnioski o świadczenie wychowawcze Rodzina 500 plus na okres świadczeniowy, który trwa od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r. Przysługuje ono na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych w rodzinie dochodów.

Jak informuje ZUS, wniosek o świadczenie można złożyć jedynie drogą elektroniczną poprzez aplikację mobilną mZUS na smartfony i tablety, bezpośrednio na PUE ZUS, na portalu Emp@tia, albo w bankowości elektronicznej.

Co ważne! Od 1 stycznia 2024 roku bez żadnej zbędnej dokumentacji, każdy, kto otrzymuje świadczenie 500 plus, będzie otrzymywał o 300 złotych więcej. 800 plus ZUS wypłaci automatycznie. Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy.

Wypłata środków odbywa się bezgotówkowo na podany we wniosku numer konta.

- Z aplikacji mZUS można korzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS. Można pobrać ze sklepu Google Play lub Apple App Store - informuje Krzysztof Cieszyński, rzecznik regionalny ZUS w Gdańsku.

Aplikacja zawiera funkcje, które przyspieszają wypełnianie wniosków o świadczenia dla rodzin, nie tylko 500 plus, ale też Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, dofinansowanie żłobkowe, czy świadczenie Dobry Start.

Jak tłumaczy rzecznik ZUS, jeśli ktoś składał już wniosek o 500 plus w poprzednim okresie i otrzymywał świadczenie, może utworzyć nowy wniosek na podstawie poprzedniego. Dzięki temu większość danych uzupełni się automatycznie. W razie potrzeby można je zmienić przed wysłaniem wniosku.

Rodzice z Pomorza na okres świadczeniowy 2023/2024 złożyli ponad 270 tys. wniosków.

Wniosek o 500 plus na bieżący okres warto było złożyć do końca czerwca. Wtedy świadczenie zostało wyrównane. Osoby, które wniosek złożą teraz, świadczenie będą otrzymywali bez wyrównania do poprzednich miesięcy.

Terminy wypłat świadczenia 500 plus. Co miesiąc jest to dziesięć stałych dat!

Wypłaty świadczenia wychowawczego 500 plus są realizowane w następujących terminach płatności:

  • 2 dzień każdego miesiąca.
  • 4 dzień każdego miesiąca.
  • 7 dzień każdego miesiąca.
  • 9 dzień każdego miesiąca.
  • 12 dzień każdego miesiąca.
  • 14 dzień każdego miesiąca.
  • 16 dzień każdego miesiąca.
  • 18 dzień każdego miesiąca.
  • 20 dzień każdego miesiąca.
  • 22 dzień każdego miesiąca.

Te same terminy wypłat zostaną utrzymane przy wypłacie 800 plus. Oznaczałoby to, że pierwsza wypłata 800 plus zrealizowana zostanie we wtorek, 2 stycznia 2024 roku.

Jak poinformował "Dziennik Bałtycki" Krzysztof Cieszyński z ZUS, przydział terminu płatności następuje automatycznie, losowo.

- Ustalony dzień płatności będzie obowiązywał przez cały okres, na który zostało przyznane świadczenie - dopowiada Krzysztof Cieszyński. - Wskazany termin płatności oznacza, że w tym dniu powinien nastąpić wpływ środków na konto świadczeniobiorcy. W przypadku, gdy termin płatności przypada na dzień wolny od pracy, za termin płatności przyjmuje się ostatni dzień roboczy przed wskazanym terminem. W takiej sytuacji wypłata nastąpi w dniu poprzedzającym dzień wolny od pracy.

Sprawdź nowe zasady przyznawania świadczenia 500 plus i 800 plus

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Błysk i cekiny czyli gwiazdy w Cannes

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto