Atom Trefl - BKS Bielsko-Biała 3:1

Piotr Wiśniewski
Zwycięstwo za trzy punkty odniosły zawodniczki Atomu Trefl Sopot. Atomówki w ostatnim spotkaniu 15. kolejki PlusLigi Kobiet pokonały zespół BKS-u Bielsko-Biała 3:1. Mistrzynie Polski lepsze okazały się tylko w trzeciej partii, którą wygrały do 20. Atom rewanżuje się więc bielszczankom za porażkę 0:3 z pierwszego meczu. MVP spotkania została wybrana Katarzyna Konieczna.

Atom Trefl - BKS Bielsko-Biała 3:1 (25:23, 25:17, 20:25, 25:20)

Atom Trefl: Świeniewicz, Bełcik, Maculewicz, Fernandez, Fatiejewa, Ozsoy, Maj (libero) oraz Konieczna, Sieczka, Śliwa, Boz

BKS Aluprof: Ciaszkiewicz, Wojtowicz, Frąckowiak, Okuniewska, Studzienna, Kaczmar, Sawicka (libero) oraz Podolec, Waligóra, Kwasowska, Matusiak

IV set 25:20

Bielszczanki mylą się z zagrywki. 25:20 i 3:1 w całym meczu dla Atomówek

Pierwsza piłka meczowa wybroniona przez bielszczanki.

Świetny atak Ozsoy. 23:18. Na trybunach głośne "jeszcze dwa!".

Z zagrywki myli się Ciaszkiewicz. Trzy punkty przewagi gospodyń. 20:17.

18:15 dla Atomu Trefl. O czas prosi opiekun zespołu gości.

Na drugą przerwę techniczną oba zespoły udają się przy wyniku 16:15 dla Atomówek.

As serwisowy Frąckowiak. 14:13.

Sopocianki zdobywają trzy punkty z rzędu. 13:10.

Teraz to bielszczanki wyrównują stan rywalizacji w czwartym secie. 10:10.

Atomowy as w wykonaniu Katarzyny Koniecznej. Atom Trefl doprowadza do remisu 8:8.

Pierwsza przerwa techniczna przy stanie 5:8.

Okres wyrównanej gry przerwały przyjezdne, które objęły dwupunktowe prowadzenie. 5:7.

/Wymiana punkt za punkt. 5:5.

Kinga Maculewicz zdobywa czwarty punkt dla Atomu Trefl. 4:3.

Wyrównany początek czwartego seta. 2:2.

III set 20:25

Bielszczanki kończą piątą piłkę setową i wygrywają trzeciego seta do 20.

Atomówki doprowadzają do stanu 20:24.

Bielszczanki na podwójnym bloku. Rośnie przewaga BKS-u. 16:23.

Autowy atak mistrzyń Polski. 16:21. O czas prosi trener ekipy przyjezdnej.

Mistrzynie Polski wciąż utrzymują kilkupunktowe prowadzenie, który wypracowały już na początku seta. W środkowej części partii atomówki nie zniwelowały strat. 14:20.

Dorota Świeniewicz nie była w stanie powstrzymać mocnego ataku przyjezdnych. 11:17.

Druga przerwa techniczna w trzecim secie. Przyjezdne prowadzą 16:10.

W tej fazie seta trwa wymiana punkt za punkt. Atomówki nie mogą odrobić kilkupunktowej straty. 8:13.

Znów skutecznie w bloku zagrały bielszczanki. 6:11.

Błąd przyjęcia Świeniewicz. 4:10.

Skuteczny blok przyjezdnych. 3:9.

Świeniewicz atakuje w antenkę. Przyjezdne odskakują już na pięć, a następnie po asie serwisowym bielszczanek na sześć punktów. 1:7.

Podwójne dotknięcie po stronie zawodniczek Atomu Trefl Sopot. Przyjezdne prowadzą 5:1. O czas prosi opiekun Atomówek.

Udane otwarcie trzeciej partii bielszczanek, które prowadzą 2:0.

II set 25:17

Piłkę setową kończy Fernandez. 25:17. Drugi set tak naprawdę bez historii, od początku układał się po myśli Atomu Trefl.

Atomówki są coraz bliższe wygranej w drugim secie i objęcia prowadzenia w meczu 2:0.

Konieczna myli się w ataku. Mistrzynie Polski zdobywają 15 punkt. 22:15.

Przyjezdne zdobywają 13 punkt za sprawą Waligóry, która popisała się asem serwisowym. O przerwę prosi trener Alessandro Chiappini. 20:13.

Mistrzynie Polski po raz kolejny mylą się w ataku. Tymczasem przewaga Atomu Trefl wynosi już 10 punktów. 20:10.

Po bloku bielszczanek piłka wychodzi w aut. 18:10 dla Atomówek.

Ze skrzydła Dorota Świeniewicz. Druga przerwa techniczna. 16:9.

Atom Trefl prowadzi już 13:8.

Dwie z rzędu skuteczne akcje sopocianek i ich przewaga urosła do trzech "oczek". 10:7.

Bardzo ofiarna postawa Atomu w obronie nie poskutkowała, gdyż i tak bielszczanki zdobyły siódmy punkt. 8:7. Brawa jednak dla gospodyń za ambitną walkę.

Przewaga Atomówek stopniała już do tylko trzech punktów. 8:5.

Na pierwszą przerwę techniczną w drugim secie sopocianki schodzą w bardzo dobrych humorach, wszak prowadzą 8:3. Jednak to dopiero początek partii i tak naprawdę jeszcze wszystko może się w niej zdarzyć.

Zespół z bielska najpierw psuje zagrywkę, a potem myli się w ataku. Rośnie przewaga Atomówek. 7:2.

Błąd w przyjęciu bielszczanek. Atomówki odskakują na trzy punkty. 5:2.

Skuteczny atak Doroty Świeniewicz. Atom Trefl na prowadzeniu 2:1.

Pierwszy punkt w tej partii dla mistrzyń Polski.

I set 25:23

Drugą piłkę setową z krótkiego ataku kończy Fernandez. 25:23.

Skuteczny blok Atomówek. 24:22. Piłka setowa.

Długa wymiana dla bielszczanek. Błąd podwójnego odbicia Świeniewicz. 22:22.

Mistrzynie Polski zbliżyły się do gospodyń na dystans jednego oczka. 21:20.

Bełcik psuje zagrywkę. 20:17.

Z lewego skrzydła Ozsoy. 19:16 dla Atomu Trefl. O czas prosi opiekun przyjezdnych.

Bełcik uderza z pierwszej piłki i zdobywa 16 punkt dla Atomu Trefl. Druga przerwa techniczna. 16:14.

Seria błędów Atomówek. Najpierw w siatkę uderzyła Ozsoy, a po chwili gospodynie mylą się w obronie. Remis po 12.

Błąd przyjezdnych. Podopieczne Alessandro Chiappiniego prowadzą trzema punktami.

Bielszczanki na podwójnym bloku powstrzymują atak Atomu Trefl. 10:8.

Atomowa zagrywka Ozsoy daje 10 punkt Atomówkom. 10:6.

Na pierwszej przerwie technicznej Atomówki prowadzą 8:5.

Asem serwisowym popisała się Hiszpanka Fernandez. 6:4.

Autowy atak Atomówek. Remis 4:4.

Bielszczanki fatalnie psują zagrywkę, ale po chwili odpowiadają skutecznym atakiem. 4:3.

Tym razem w roli głównej Dorota Świeniewicz. Kapitan Atomu Trefl zdobywa trzeci punkt dla swojego zespołu. 3:1.

Po skosie skutecznie zaatakowała Fatiejewa i Atomówki prowadzą 2:0.

Pojedynek Atomu Trefl z mistrzyniami Polski przyciągnął na trybuny Ergo Areny około 4-4,5 tys. widzów.